Balsu pirkšanas lietu par labu Zaķim nosūta apgabaltiesai
Foto: LETA

Krimināllieta par 12.Saeimas vēlēšanu balsu pirkšanu par labu nu jau bijušajam "Vienotības" politiķim Dzintaram Zaķim, kurā apsūdzēts Zaķa draugs, Viļānu novada domes deputāts un uzņēmējs Andris Kozulis un kāds vietējais iedzīvotājs Andrejs Sačkovskis, nosūtīta Latgales apgabaltiesai izskatīšanai apelācijas kārtībā, informeja Rēzeknes tiesā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Apelācijas protestu saistībā ar Rēzeknes tiesas spriedumu daļā par Kozulim piemēroto sodu iesniedzis prokurors.

Jau vēstīts, ka Rēzeknes tiesa atzinusi Skačkovski par vainīgu un piemērojusi viņam brīvības atņemšanu uz vienu gadu nosacīti ar pārbaudes laiku uz pusotru gadu. Tāpat viņam noteikts aizliegums tuvoties konkrētām personām un aizliegums atstāt valsti. Savukārt apsūdzēto Kozuli tiesa atzinusi par nevainīgu un attaisnojusi. Viņam atcelts arī aizliegums tuvoties noteiktām personām un aizliegums izbraukt no valsts.

Prokurors Pēteris Rutkovskis jau iepriekš atzina, ka ir apņēmies apstrīdēt Rēzeknes tiesas pasludināto spriedumu daļā par Kozuļa attaisnošanu.

Sačkovskis, kuru tiesa atzina par vainīgu un sodīja ar nosacītu brīvības atņemšanu, žurnālistiem iepriekš atzina, ka ar spriedumu ir apmierināts un pārsūdzēt to negrasās. Kozulis spriedumu balsu pirkšanas lietā komentēt nevēlējās.

Tiesnesis Pēteris Novičenoks iepriekš paskaidroja, ka tiesa Kozuli attaisnojusi, jo, pārbaudot lietā esošos pierādījumus, konstatējusi, ka nav tiešu pierādījumu, kas apstiprinātu Kozuļa vainu viņam inkriminētajos noziedzīgos nodarījumos.

Notiesājoša sprieduma pamatā nedrīkst būt netieši pierādījumi, pretlikumīgas līdzapsūdzētā liecības.

Taujāts, kādēļ iepriekšējās Zaķa balsu pirkšanas lietās notiesātajiem ir piespriests piespiedu darbs, bet Sačkovskim - nosacīta brīvības atņemšana, Novičenoks paskaidroja, ka Sačkovskis nav sadarbojies ar izmeklēšanu tiesas procesa laikā, kā arī ir ietekmējis lieciniekus, kas raksturo viņu kā personību.

Reāla brīvības atņemšana Sačkovskim nav piemērota, jo viņa noziedzīgais nodarījums pastrādāts vairāk nekā pirms gada, šajā laikā viņš nav pieļāvis nekādus citus likumpārkāpumus, tādēļ tiesa neuzskata, ka viņš būtu izolējams. Turklāt viņš jau ir pavadījis nepilnus trīs mēnešus cietumā, tādējādi daļēji izciešot viņam piemēroto sodu.

Jau vēstīts, ka prokurors apsūdzētajam Kozulim bija prasījis piespriest brīvības atņemšanu uz vienu gadu un sešiem mēnešiem, atņemt viņam Viļānu novada domes deputāta pilnvaras un aizliegt trīs gadus piedalīties vēlēšanās. Savukārt Sačkovskim prokurors bija prasījis brīvības atņemšanu uz vienu gadu.

Kā ziņots, šajā lietā uz apsūdzēto sola sēdušies uzņēmējs Kozulis un Sačkovskis. Lieta ir saistīta ar balsu pirkšanu Viļānu pusē, kur tā esot notikusi par labu Zaķim, kuram ir izdevies iekļūt jaunajā Saeimā. Apsūdzētais Kozulis ir Zaķa draugs, taču politiķis savu saistību ar balsu pirkšanu kategoriski noliedz.

Abi vīrieši apsūdzēti pēc Krimināllikuma 90.panta par kavēšanu realizēt vēlēšanu tiesības, lietojot vardarbību, viltu, draudus, uzpirkšanu vai citā prettiesiskā veidā. Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu.

Abiem apsūdzētajiem kā drošības līdzeklis bija piemērots aizliegums tuvoties konkrētām personām un aizliegums izbraukt no valsts.

Drošības policija sākusi vairākus kriminālprocesus par iespējamu 12.Saeimas vēlēšanu balsu pirkšanu par labu vairākām partijām vai to kandidātiem. Vairākas lietas jau ir nonākušas līdz tiesai, viena lieta ir izbeigta, bet vēl vairākās izmeklēšana turpinās.

Divās lietās par balsu pirkšanu 12.Saeimas vēlēšanās "Vienotības" deputāta amata kandidāta Zaķa labā jau ir stājušies spēkā spriedumi. Par minēto likumpārkāpumu Rēzeknes tiesa ir piespriedusi Viktoram un Aleksandram Balaboliniem attiecīgi 180 un 160 stundas piespiedu darba. Rēzeknes tiesa atzinusi par vainīgu un piespriedusi 100 stundas piespiedu darba arī Jevgeņijam Brovčenko.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Dzintars Zaķis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form