Bērnu slimnīcas kukuļošanas lietu tiesa sāks skatīt oktobrī
Foto: Publicitātes foto

Tā dēvēto Bērnu slimnīcas kukuļošanas lietu Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesa plāno sākt izskatīt oktobrī.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pirmā tiesas sēde šajā lietā bija paredzēta jau 7.martā, taču neilgi pirms tam lietu nācās noņemt no izskatīšanas. Par nākamās tiesas sēdes datumu tika noteikts 28.aprīlis, taču todien uz lietas izskatīšanu slimības dēļ nebija ieradusies advokāte Inga Lauce. Lai gan paši apsūdzētie bija atnākuši, iztiesāšanu nācās atlikt.

Tagad nākamā tiesas sēde paredzēta 4.oktobrī plkst.10.30, liecina dati Tiesu informatīvajā sistēmā.

Kā ziņots, Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors Māris Leja lietu par kukuļošanas noziegumiem un krāpšanu organizētā grupā no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas un nodibinājuma "Bērnu slimnīcas fonds" tiesai nodeva pērn 30.jūnijā.

Izvērtējot savāktos pierādījumus, prokurors bija atzinis tos par pietiekamiem, lai uzturētu valsts apsūdzību tiesā, aģentūru LETA informēja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Laura Pakalne.

Lietā apsūdzības uzrādītas kopumā astoņām personām - Bērnu slimnīcas nu jau bijušajam valdes loceklim, Iepirkumu komisijas vadītājam Arnim Kramzakam, viņa kolēģim Bērnu slimnīcā - saimniecības direktoram Aivaram Lisenko, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) inspektoram Jurim Šmitam, SIA "Projektu vadības un attīstības birojs" valdes loceklim Raitim Muižniekam un vēl četrām personām, kuru vārdus prokuratūra neatklāj, taču tiesu kalendārā redzams, ka tie ir Aleksandrs Kreicers, Sergejs Kravcovs, Georgijs Pimenovs un Mihails Kreicers.

Trīs personas apsūdzētas epizodē par kukuļošanas mēģinājumu, lai būvniecības iepirkuma procedūrā tiktu pieņemts labvēlīgs lēmums konkrētam pretendentam, bet četras - par VUGD inspektora piekukuļošanu, lai viņš izdotu labvēlīgu atzinumu par būvobjekta atbilstību ugunsdrošības prasībām. Apsūdzības "pārklājas", proti, atsevišķiem apsūdzētajiem tiek inkriminēti vairāki noziedzīgi nodarījumi, aģentūra LETA uzzināja prokuratūrā.

Neviena no lietā apsūdzētajām personām savu vainu inkriminētajos noziedzīgajos nodarījumos neatzīst. Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Kā ziņots, kopumā KNAB šajā lietā pie kriminālatbildības lūdza saukt trīs valsts amatpersonas un septiņas privātpersonas par krāpšanas, kukuļdošanas, kukuļņemšanas, dienesta stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas, komerciālās uzpirkšanas un viltotu dokumentu izmantošanas gadījumiem 2009.gadā, tostarp ar viltu iegūstot tiesības uz naudu par kopējo summu ne mazāk kā 100 000 latu apmērā.

Piemēram, Kramzaku KNAB aizturēja aizdomās par 80 000 latu kukuļņemšanu. Kukulis, iespējams, bijuši būvfirmas "Rīgas firma Pamats" par brīvu veiktie darbi viņa privātmājā.

Laikraksts "Diena" iepriekš rakstīja, ka izmeklēšanā atklātā iespējamā shēma ir šāda: slimnīcas amatpersonas, līdzdarbojoties būvuzraugiem "Projektu vadības un attīstības birojs", kopā ar būvniekiem "Pamats" "uzpūtuši" tāmes būvprojektiem 2009.gadā, no tā gūstot labumu, nevis izvēlējušies lētāko piedāvājumu.

"Shēma ir tāda: tiek iesniegta tāme, un, kad visi pretendenti iesnieguši piedāvājumus, kāda no amatpersonām ar tiem iepazīstas un secina, ka "Pamata" piedāvājums ir ļoti izdevīgs. Bet starpība starp piedāvāto līgumsummu un nākamā pretendenta piedāvāto cenu ir ļoti liela," laikrakstam skaidrojis prokurors Leja. Tad līdz piedāvājumu atvēršanai tāmes samainītas. Tāda aina, iespējams, bijusi slimnīcas Vecāku mājas rekonstrukcijas gadījumā. Sākotnējā iesniegtā tāme bijusi 369 000 latu, bet pēc tam jau parādījušies 390 000 latu. Rekonstrukcija tika pilnībā veikta par ziedojumiem.

Valsts galvoto kredītu apmaksāto slimnīcas daudzfunkcionālā korpusa būvdarbu divu kārtu iepirkuma gadījumā, pēc izmeklētāju domām, izmantota cita shēma. Būvnieki aprēķināja summu, par kādu pašiem izdevīgi veikt darbus, un tai pieskaitīja klāt summas, kuras vēlējās saņemt amatpersonas. Būvdarbiem netika rīkots konkurss, bet gan sarunu procedūra, tāpēc samainīt tāmes nebija nepieciešamības. Te krāpšanas ceļā zaudēti vismaz 33 000 latu, uzskata izmeklētāji.

Nelikumīgas darbības atklātas arī Bērnu slimnīcas Uzņemšanas nodaļas vienkāršotās renovācijas darbu iepirkumā, cenšoties radīt sadārdzinājumu par 47 000 latu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca Ģenerālprokuratūra
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form