vadītāja apliecība, tiesības
Foto: LETA

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Rīgas nodaļā šā gada februārī notika bezprecedenta gadījums – vadītāja teorētisko eksāmenu citas personas vietā mēģināja kārtot autoskolas instruktors un īpašnieks, portālu "Delfi" informēja CSDD.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pateicoties CSDD darbinieku profesionālai rīcībai, viltvārdi atmaskoja un rezultātā viņam atņemta instruktora licence.

Viltus pretendentam, ierodoties uz eksāmenu, CSDD darbiniekiem radās aizdomas, ka personu apliecinošo dokumenta uzrādītājs nav to patiesais īpašnieks. Uz pirmajiem kontroles jautājumiem viltvārdis bija iemācījies pareizās atbildes, tādēļ pie eksāmena viņš tika pielaists.

Taču pēc eksāmena CSDD darbinieki turpināja personas datu pārbaudi, kurā viltvārdis vairs nespēja atbildēt uz kontroljautājumiem, piemēram, nezināja bērnu skaitu, vārdus un vecumu. CSDD darbinieki, turpinot izmeklēt šo gadījumu, atklāja, ka viltvārdis ir ne vien autoskolas instruktors un pasniedzējs, bet arī tās īpašnieks.

Šī lieta tika izskatīta CSDD Transportlīdzekļu vadītāju apmācības komisijas sēdē, kura pieņēma lēmumu par instruktora un pasniedzēja licences atņemšanu.

"Ir bijuši gadījumi, ka eksāmenu cita vietā mēģina kārtot brāļi, māsas vai pēc izskata līdzīgas personas, bet vēl nekad uz eksāmenu cita vietā nebija ieradies autoskolas pasniedzējs. Vienīgais, kas šajā situācija priecē, ir fakts, ka viņš teorētisko pārbaudījumu nokārtoja bez nevienas kļūdas," stāsta CSDD Kvalifikācijas daļas priekšnieks Juris Teteris.

CSDD atgādina, ka stingri uzrauga autoskolas, šogad trijās Transportlīdzekļu vadītāju apmācības komisijas sēdēs, kurās konstatētie pārkāpumi ir saistīti ar mācību procesa organizēšanu un nodarbību norisi, ir izteikti brīdinājumi divām autoskolām. Savukārt autoskolai SIA "Real Proff", kurai tika konstatēts, ka pasniedzējs labojis ierakstus mācību žurnālā par nodarbību apmeklējumu, apturēta darbība uz sešiem mēnešiem.

Kopumā 2012.gadā komisija ir lēmusi vienai autoskolai atņemt apmācības tiesības, vienai skolai darbība apturēta uz pusgadu, bet četrām – uz vienu vai trim mēnešiem. Komisija izteikusi brīdinājumus deviņām autoskolām, ar piebildi – ja pārkāpumi atkārtosies, tiks izskatīts jautājums par mācību karšu darbības apturēšanu vai anulēšanu. Tipiskākie autoskolu pārkāpumi līdz šim ir bijuši saistīti ar apmeklējuma uzskaiti un to, ka noteiktās teorētiskās apmācības reāli dzīvē nemaz nenotiek.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form