Daugavpilī aizdomās par dzīvokļa apzagšanu aizturēti iespējamie vainīgie
Foto: PantherMedia/Scanpix

Daugavpilī marta sākumā notikušā ieroču zādzībā aizdomās par šo un citu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu aizturēts organizētas noziedzīgas grupas dalībnieks un kāda sieviete, portālu "Delfi" informēja Valsts policijā (VP).

VP šī gada marta sākumā bija saņēmusi iesniegumu, ka 2019. gada 7. martā Daugavpilī, uzlaužot dzīvokļa ieejas durvis, no seifa bija nozagti šaujamieroči, munīcija, šaujamloki un naži. Saistībā ar notikušo tika ierosināts kriminālprocess un uzsāktas nepieciešamās izmeklēšanas darbības. Nozagtās mantas ir atrastas, taču izmeklēšana turpinās.

2019. gada 15. martā, veicot apjomīgas operatīvās un izmeklēšanas darbības, aizdomās par šo noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu tika aizturēts organizētas noziedzīgas grupas dalībnieks – vīrietis, kā arī kāda sieviete, savukārt meklēšanā izsludināts otrs iespējamais noziedzīgas grupas dalībnieks – 1977. gadā dzimis vīrietis, ziņo policija.

Kriminālprocesa ietvaros, tostarp, bija veiktas vairākas kratīšanas gan Daugavpilī, gan arī Rīgā, kuru rezultātā atgūta daļa nozagto mantu – šaujamieročiem līdzīgi priekšmeti, t.i., pistole PM ar klusinātāju un novīlētiem numuriem, pārtaisīta gāzes pistole "Blow Magnum F92" un 11 gabali 9 mm patronu, kā arī šaujamloka maksts.

Jāpiebilst, ka pie personām tika konfiscētas arī aizdomīgas augu valsts izcelsmes vielas, kas visdrīzāk ir marihuāna (aptuveni 5 grami) un hašišs (ap 10 gramiem). Lai precīzi noteiktu konfiscēto vielu daudzumu un sastāvu, ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes.

2019. gada 20. martā, turpinot veikt operatīvās un izmeklēšanas darbības, Daugavpilī, meža masīvā tika atrastas citas no iepriekš minētā dzīvokļa nozagtās mantas – trīs pistoles (CŽ 83, IZH 75, CŽ 455), karabīne, pusautomātiskā bise "Benelli", divi šaujamloki un munīcija.

Saistībā ar notikušo pašlaik ir uzsākti trīs kriminālprocesi – par zādzības izdarīšanu, par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu un par šaujamieroču, šaujamieroču būtisko sastāvdaļu, šaujamieroču munīcijas, lielas enerģijas pneimatisko ieroču, sprāgstvielu un spridzināšanas ietaišu neatļautu izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu, realizēšanu un realizēšanas noteikumu pārkāpšanu.

Šobrīd likumsargi turpina izmeklēšanu, ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes, savukārt aizturētajiem par minētiem likumpārkāpumiem draud kriminālatbildība.

Valsts policija atgādina, ka saskaņā ar Krimināllikuma (KL) 175. panta 4. daļu par zādzību, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa, kā arī par narkotisko, psihotropo, stipri iedarbīgo, indīgo vai radioaktīvo vielu, sprāgstvielu, šaujamieroču vai munīcijas zādzību – soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Pēc KL 233. panta 2. daļas par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas – soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Savukārt par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu bez nolūka tās realizēt saskaņā ar KL 253. panta 1. daļu – soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Valsts policija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form