Foto: DELFI
Turpinot izskatīt tā dēvēto digitālās televīzijas krimināllietu, Rīgas apgabaltiesā šodien pabeigta Apvienotajā Karalistē dzīvojošā liecinieka, kādreizējā "Kempmayer Media Limited" izpilddirektora Tonija Flanagana nopratināšana videokonferences režīmā.

Ņemot vērā to, ka citus lieciniekus prokuratūra uz tiesu vairs nav prasījusi aicināt, šodien tika uzklausītas aizstāvju vēlmes. Advokāts Jānis Rozenbergs pieteica lūgumu nopratināt trīs papildu lieciniekus. Viņa lūgumu daļā par divu liecinieku aicināšanu un iztaujāšanu tiesa šodien apmierināja, bet jautājums attiecībā uz trešā liecinieka nopratināšanu pagaidām palika atklāts.

Līdz ar to nākamā tiesas sēde tagad notiks 10.oktobrī plkst.10, kad uz lietas izskatīšanu tiks aicināti divi Rozenberga pieteiktie liecinieki, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

Kā ziņots, vairākus gadus ilgusī digitālās televīzijas krimināllietas iztiesāšana pamazām tuvojas noslēgumam - tiesa jau ir pārbaudījusi kriminālprocesa materiālos esošos rakstveida pierādījumus un nopratinājusi prokuratūras pieteiktos lieciniekus, taču aizstāvjiem vēl tiks dota iespēja pieteikt lūgumus par atsevišķu lietisko pierādījumu pārbaudi.

Krimināllieta ir saistīta ar VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" meitasuzņēmuma "Digitālais Latvijas radio un televīzijas centrs" un "Kempmayer Media Limited" meitasfirmas "Kempmayer Media Latvia" vienošanos, kas paredzēja vairākos posmos ieviest digitālo televīziju un Latvijā nogādāt dažādu specifisku aparatūru digitālajai apraidei. Projekta kopējās izmaksas iepriekš lēstas daudzos desmitos miljonu latu.

Saistībā ar minētā projekta izpildi 20 personām apsūdzības šajā lietā uzrādītas pēc dažādiem Krimināllikuma (KL) pantiem - 317.panta par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, KL 319.panta par valsts amatpersonas bezdarbību, KL 177.panta par krāpšanu un KL 195.panta par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu.

Neviens no apsūdzētajiem savu vainu inkriminētajos noziegumos neatzīst. Daži no apsūdzētajiem skaidro, ka nesaprot, kādus tieši noziegumus prokuratūra viņiem inkriminējusi, citi savukārt norāda uz apsūdzības nepilnībām.

Tiesas sastāvs ar tiesnesi Juri Stukānu priekšgalā lietu sāka skatīt 2008.gada 28.augustā. Pirms tam kopš 2007.gada novembra beigām lietu skatīja tiesneses Žanetes Vēveres sastāvs, taču 2008.gada 19.maijā Vēvere pieņēma sev izteikto noraidījumu saistībā ar iespējamu interešu konfliktu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!