Foto: Svecītes pie Rīgas pils mūra cilvēki noliek bez drūzmēšanās (plkst. 20:38)
Foto: LETA

Lāčplēša dienas vakarā ap pulksten 20 pie Rīgas pils mūra bija nolikts liels daudzums iedegtu svecīšu, tomēr cilvēki tuvumā nedrūzmējās, novēroja aģentūra LETA.

Latvijā izsludinātā ārkārtējā stāvokļa laikā DELFI publikācijas par jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 pieejamas bez maksas.
close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Daudzi atnākušie savas svecītes atstājuši arī 11.novembra krastmalas pretējā pusē – pie Daugavas margām un citviet. Pie Rīgas pils mūra svecīšu ir nedaudz mazāk nekā citus gadus.

Kā novēroja aģentūra LETA, mazliet vairāk cilvēku Lāčplēša dienas pievakarē sastopami pie Brīvības pieminekļa, kura pakājē arī tiek liktas svecītes, godinot Latvijas Brīvības cīņas un uzvaru pār Bermonta armiju.

Gan policija, gan valsts amatpersonas un pašvaldība aicinājušas iedzīvotājus svētkus atzīmēt atbildīgi, ievērojot visas epidemioloģiskās drošības prasības, tādējādi saudzējot savu un līdzcilvēku veselību.

Krastmalā patrulē policisti un tiek atskaņoti ierakstīti aicinājumi ievērot divu metru distanci vienam no otra un citus piesardzības pasākumus.

Kā novēroja LETA, policijas darbiniekiem nav nepieciešams aktīvi iejaukties, lai tradicionālajā piemiņas vietā nodrošinātu kārtību.

Atšķirībā no citiem gadiem, 11. novembra krastmala šogad Lāčplēša dienas vakarā nav slēgta.

Kā ziņots, gan policija, gan valsts amatpersonas un pašvaldība aicinājušas iedzīvotājus svētkus atzīmēt atbildīgi, ievērojot visas epidemioloģiskās drošības prasības, tādējādi saudzējot savu un līdzcilvēku veselību.

Visus tos, kuri 11. novembra vakarā plānojuši doties pie Rīgas pils mūra, lai tradicionāli aizdegtu svecītes varoņu piemiņai, pašvaldība aicina rūpīgi pārdomāt šāda apmeklējuma nepieciešamību. Tāpat dome aicina rūpīgi izplānot savu apmeklējuma laiku un veidu, lai maksimāli tiktu ievēroti valstī noteiktie ierobežojumi sakarā ar Covid-19 izplatību, kā arī noteikti lietot sejas aizsargmaskas un ievērot distancēšanos.

Tiem, kas tomēr dosies pie pils mūra, jāņem vērā, ka šogad 11. novembra krastmalā nav slēgta transportlīdzekļu satiksme, kā tas tika darīts iepriekšējos gados, rēķinoties ar lielu apmeklētāju skaitu. Cilvēku plūsmu pie pils mūra uzrauga policija, kura nepieciešamības gadījumā regulē transporta satiksmi.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs Lāčplēša dienas priekšvakarā pēc Krīzes vadības padomes un Ministru kabineta kopsēdes atzina, ka tradicionālajā Lāčplēša dienas svecīšu nolikšanas pasākumā pie Rīgas pils inficēšanās risku nedaudz mazina fakts, ka tas notiek ārā.

Taču, neraugoties uz to, viņš neiesaka šādus pasākumus apmeklēt gados vecākiem cilvēkiem un cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām, jo tieši šīm riska grupām inficēšanās ar Covid-19 var izraisīt smagu saslimšanu.

Tiem, kas tomēr izvēlēsies apmeklēt 11. novembra krastmalu, speciālists iesaka mazināt inficēšanās riskus, distancēties, un, iespējams, arī ārtelpā lietos sejas maskas.

Valsts AS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) arī šogad pie Rīgas pils aizsargmūra ir izvietojusi tērauda aizsargsietu. Tas tiek darīts katru gadu, lai pasargātu Rīgas pils mūri no svecīšu un izdedžu liesmām un karstuma, pavēstīja VNĪ Komunikācijas daļā.

Ja pie mūra tiek izvietotas svecītes, VNĪ aicina izmantot stikla nevis plastmasas ietvarus.

Vienlaikus, ņemot vērā esošo situāciju saistībā ar Covid -19 ierobežošanu, VNĪ aicina ievērot valdības noteiktos drošības pasākumus.

Valsts policija (VP) aicinājusi iedzīvotājus pārdomāt nepieciešamību trešdien doties uz 11. novembra krastmalu un iedegt svecīti pie Rīgas pils mūra, informēja VP. Policija šogad aicina rūpīgi pārdomāt šāda apmeklējuma nepieciešamību un rūpēties par savu un līdzcilvēku drošību un veselību, ievērot gan valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, kā arī nedoties uz vietām, kur ierasti pulcējas liels skaits cilvēku.

Godinot un pieminot Latvijas brīvības cīnītājus, VP aicina iedzīvotājus Lāčplēša dienu atzīmēt ar pašiem tuvākajiem, paliekot mājas un iededzot svecīti kritušo piemiņai.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Rīgas pils Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form