IDB aiztur divus ceļu policistus par medus pieprasīšanu kukuļa vietā
Foto: LETA

Iekšējās drošības birojs (IDB) aizturējis divas Valsts policijas (VP) amatpersonas, kuras pieprasīja un pieņēma no transportlīdzekļa īpašnieka salīdzinoši netipisku kukuļa veidu – medu divu spaiņu jeb vairāku kilogramu apmērā. Kukulis pieprasīts, lai autovadītājs varētu izvairīties no administratīvā pārkāpuma protokola sastādīšanas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Drošības biroja veikto procesuālo darbību laikā medus tika konfiscēts, šobrīd tas jau ir safasēts mazāka tilpuma traukos. Minētajiem VP darbiniekiem ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi – aizliegums turpināt veikt dienesta pienākumus esošajā amatā VP. Kā arī abas personas kriminālprocesa ietvaros atzītas par aizdomās turētajiem par Krimināllikuma 320. panta trešajā daļā minētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem – kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu personu grupā.

"Iekšējās drošības biroja darbības jomā ietilpst valsts amatpersonu dažāda mēroga noziedzīgo nodarījumu pirmstiesas izmeklēšana, un nereti, tāpat kā šajā gadījumā, valsts amatpersonu veiktie noziedzīgie nodarījumus tiek atklāti, pateicoties sabiedrības vērībai un iniciatīvai. Tādējādi aicinām ikvienu sabiedrības locekli aktīvi vērot apkārtējās norises un sniegt informāciju par iespējamiem pamanītiem noziedzīgiem nodarījumiem," portālu "Delfi" informēja Iekšējās drošības biroja priekšnieks Valters Mūrnieks

IDB 2020. gada pirmajos septiņos mēnešos veicis pirmstiesas izmeklēšanu 146 kriminālprocesos. Biroja jaunuzsākto kriminālprocesu skaits šajā laika periodā ir sasniedzis 39 kriminālprocesus, turklāt būtiska to daļa ir saistīti ar smagiem un sevišķi smagiem valsts amatpersonu veiktajiem noziedzīgajiem nodarījumiem.

Izmeklēto kriminālprocesu ietvaros IDB šāgada pirmajos septiņos mēnešos ir aizturējis 34 personas. Neskatoties uz šī gada pavasarī sākušos pandēmiju un pašreizējo vasaras un atvaļinājumu sezonu, sabiedrības vērīgums un iniciatīva nav mazinājusies, un laika periodā no janvāra līdz jūlija beigām Iekšējās drošības birojs ir saņēmis un izskatījis vairāk nekā 820 saņemtos iedzīvotāju iesniegumus.

Šā gada nogalē apritēs pieci gadi kopš IDB dibināšanas, un šo gadu laikā tā izmeklētie kriminālprocesi kļuvuši apjomīgāki un sarežģītāki, būtiski palielinājusies to izmeklēšanas efektivitāte, un to ietvaros tiek reģistrēts aizvien vairāk noziedzīgu nodarījumu, kā arī pieaug kriminālprocesā iesaistīto personu loks.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form