Ieceļošanu Latvijā otrdien liedz Baltkrievijas un Krievijas pilsonim
Foto: DELFI

Otrdien, 27. februārī, Pāternieku un lidostas "Rīga" robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta vienam Baltkrievijas pilsonim un vienam Krievijas pilsonim, portālu "Delfi" informēja Valsts robežsardzes pārstāve Jolanta Babiško.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā skaidro Babiško, Pāternieku un lidostas "Rīga" robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta vienam Baltkrievijas pilsonim, jo ārzemniekam nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas.

Savukārt Silenes robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta vienam Krievijas pilsonim, jo ārzemnieks iepriekšējo 180 dienu laikā jau 90 dienas ir uzturējies Šengenas dalībvalstu teritorijā. Personas atgrieztas uz izceļošanas valsti, norāda Babiško.

Tāpat lidostas "Rīga" robežkontroles punktā konstatēti trīs Krievijas pilsoņi, kuri bija pārkāpuši uzturēšanās nosacījumus – nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, pārsniegts vīzā noteiktais uzturēšanās laiks Šengenas zonas valstīs. Lietvedība vienam Krievijas pilsoņa administratīvā pārkāpuma lietā netika uzsākta, pārējās personas sauktas pie administratīvās atbildības, skaidro Babiško.

Kopumā pagājušajā diennaktī valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 22 likumpārkāpējus.

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti sešām personām – trīs Ukrainas, vienam Lietuvas, vienam Igaunijas un vienam Baltkrievijas pilsonim.

Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības sešas personas – divus Ukrainas, vienu Krievijas, vienu Lietuvas, vienu Latvijas un vienu Rumānijas pilsoni.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Šengenas zona
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form