Iesita ar dūri pa seju un žņaudza – policistu tiesās par vardarbību
Foto: F64

Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona prokuratūras prokurore 2015. gada 15. decembrī tiesai nodevusi krimināllietu, kurā kāds Valsts policijas darbinieks apsūdzēts par tīšu vardarbību pret sievieti un vīrieti.

Kā portālu "Delfi" informēja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina, valsts amatpersona izdarījusi tīšas darbības, kas acīmredzami pārsniedz valsts amatpersonai ar likumu piešķirto tiesību un pilnvaru robežas un šīs darbības ir saistītas ar vardarbību.

Lēmums par krimināllietas nodošanu tiesai liecina, ka apsūdzētais policists dienesta pienākumu pildīšanas laikā pērnā gada 15. martā saņēmis izsaukumu uz kādu naktsklubu, kurā noticis konflikts.

Ierodoties izsaukuma vietā, apsūdzētais policists devies kluba virzienā, kad pie viņa pieskrēja kāda sieviete, lai paskaidrotu policijas izsaukuma iemeslu. Sieviete bijusi manāmā alkohola reibumā, bet policists bez tiesiska pamata un pretēji amata pienākumiem pret viņu pielietojis fizisku spēku, iesitot viņai ar dūri pa seju. Vēl policists satvēris sievieti kakla rajonā un stipri sažņaudzis.

Līdzās bijusi cita sieviete, kura, redzot, ka apsūdzētais pielieto fizisku spēku pret sievieti, policistam aizrādījusi par viņa rīcības prettiesiskumu.

Tad apsūdzētais vārdiski rupji aizskāris arī šo sievieti un tīšām iesitis viņai ar plaukstu pa seju.

Pret notiekošo gan iebildis kāds netālu esošs vīrietis, kurš pirms tam bija policiju izsaucis.

Apsūdzētais policists vīrieti kopā ar pirmo cietušo sievieti aizturējis un abas personas nogādājis Valsts policijas iecirknī, kur pret viņiem turpinājis pielietot nepamatotu fizisku spēku.

Prokuratūra informē, ka aizturētajai sievietei policists nodarījis miesas bojājumus, kas pēc sava rakstura pieskaitāmi maznozīmīgiem miesas bojājumiem. Savukārt cietušajam vīrietim nodarīti vidēja smaguma miesas bojājumi. Tāpat apsūdzētā tīšu, prettiesisku darbību rezultātā otrai sievietei nodarītas fiziskas sāpes.

Par cietušām kriminālprocesā atzītas divas personas.
Apsūdzētais pie kriminālatbildības saukts pēc likuma panta, kas kā sodu paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu, atņemot tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Krimināllieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesai.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Ģenerālprokuratūra Valsts policija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form