Foto: AFI
Jūrmalas mēra Raimonda Munkevica ("Jūrmala – mūsu mājas") kabinetā otrdienas vakarā notiek kratīšana, LTV raidījumam "Panorāma" pastāstīja domes deputāte Marija Vorobjova (SC). Vorobjovas pārstāvis Dmitrijs Goroševskis portālam "Delfi" apstiprināja, ka kratīšanu veic Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

Aģentūra LETA novēroja, ka pēc kratīšanas KNAB darbinieki Munkevicu advokāta Aivo Leimaņa pavadībā aizveda sev līdzi.

Aģentūra LETA novēroja arī, ka pēc kratīšanas Jūrmalas domē KNAB darbinieki devušies uz Munkevica mājām Dzintaros, Lapu ielā, kur arī veikta kratīšana.

Arī pati Vorobjova portālam "Delfi" apliecināja, ka kratīšanu veic KNAB. Deputāte, kas ir arī SIA "Dzintaru koncertzāle" valdes locekle, pieļāva, ka kratīšana saistīta ar viņas paziņojumiem par iespējamo ieinteresētību slēgt pašvaldībai neizdevīgu "Dzintaru koncertzāles" kafejnīcas apsaimniekošanas līgumu ar firmu "Priority". Par savām aizdomām Vorobjova otrdien informējusi arī KNAB.

Vorobjova "Panorāmai" pastāstīja, ka pie Munkevica kabineta durvīm sastapusi tiesībsargājošo iestāžu pārstāvjus. Munkevicu pašu viņa nesastapa, taču pieļāva, ka viņš arī ir kabinetā, jo viņa dienesta automašīna joprojām atrodas domes priekšā. Ar Munkevicu "Panorāmai" neizdevās sazināties, jo viņa telefons bija izslēgts.

KNAB pārstāvis Andris Vitenburgs portālam "Delfi" atzina, ka dažas procesuālās darbības ir publiski pamanāmas, taču birojs nesniegs nekādus komentārus, kamēr nav pieņemti kādi būtiski lēmumi.

Kā ziņots, otrdien žurnālistiem preses konferencē Vorobjova apgalvoja, ka Munkevics pirms atbrīvošanas no amata vēl grib noslēgt pašvaldībai neizdevīgus līgumus.

Vorobjova norādīja, ka Munkevics spiež "Dzintaru koncertzāles" vadību parakstīt līgumu ar firmu "Priority" par kafejnīcas apsaimniekošanu. Deputāte uzskata, ka šī firma tikusi lobēta un šāda līguma noslēgšana būtu prettiesiska, tādēļ atteikusies to parakstīt, bet par to Munkevics viņu plāno rīt, 19.maijā, atbrīvot no valdes locekļa amata.

Pēc Vorobjovas teiktā, viņa atklājusi, ka konkursa nolikums esot speciāli labots tā, lai uzvarētu "Priority". Turklāt iepirkumu komisija esot patvarīgi līgumā ielikusi punktu, kas ir īpaši neizdevīgs koncertzālei. "Ja uzņēmums neveiktu paredzētās investīcijas, tad tam būtu jāmaksā 0,1% dienā no līguma summas. Bet jaunais punkts paredz, ka koncertzāle uzņēmumam savu saistību neizpildes gadījumā maksās 1% soda naudas dienā," sacīja deputāte.

Tāpat domniece atklājusi, ka iepirkuma komisija konkurējošajam uzņēmumam par konkursa rezultātiem paziņojusi vēstulē, kas datēta ar 10.februāri, bet protokols datēts ar 11.februāri, tātad lēmums par uzvarētāju pieņemts jau iepriekš.

Lai neļautu pieņemt nelikumīgu lēmumu un slēgt pašvaldībai neizdevīgus līgumus, Vorobjova vērsusies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), prokuratūrā, kā arī Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijā (RAPLM).

Vorobjova norādīja, ka Munkevics savās pēdējās darbības dienās gribot šo pašvaldībai neizdevīgo līgumu noslēgt, tādēļ 19.maijā sasaucis "Dzintaru koncertzāles" dalībnieku sapulci, kurā plāno viņu atbrīvot no valdes locekļa amata.

Lai izjauktu šādas Munkevica ieceres, Jūrmalas domes opozīcija, kurai tagad ir vairāk deputātu nekā līdzšinējai koalīcijai, plānoja viņu atstādināt no kapitālsabiedrību pārvaldīšanas. Tādēļ piektdien, 14.maijā, Jūrmalas mēram tika iesniegts pieprasījums sasaukt domes ārkārtas sēdi, lai lemtu par Munkevica atstādināšanu no kapitāla daļu turētāja pārstāvja pienākumiem un šo pienākumu nodošanu Jūrmalas domes Ekonomikas un attīstības nodaļai.

Likumā "Par pašvaldībām" noteikts, ka domes ārkārtas sēdes sasaucamas ne vēlāk kā triju dienu laikā no pieprasījuma saņemšanas dienas. Tomēr Munkevics uz savu roku interpretējis likumu un nolēmis ārkārtas sēdi nesasaukt, informēja Vorobjova.

"Munkevics izgudroja, ka dokumentus vajadzējis saskaņot ar pilsētas izpilddirektoru, kura kandidatūru viņš pats iesaka," sacīja deputāte, piebilstot, ka šajā jautājumā vērsusies RAPLM pēc juridiskas palīdzības.
Vorobjova norādīja, ka arī uzņēmuma dalībnieku sapulce ir sasaukta, neievērojot likumos noteiktos termiņus, tādēļ tās pieņemtie lēmumi būšot nelikumīgi.

Deputāte vērsusies prokuratūrā, lūdzot apturēt nelikumīgo līgumu slēgšanu. "Lai nākamajai koalīcijai nav jāmaksā par tagad noslēgtiem nelikumīgiem līgumiem," teica Vorobjova.

Kā informēja Jūrmalas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Inese Auniņa, ārkārtas sēdei iesniegtajiem dokumentiem neesot veikta visa likumos noteiktā saskaņošana.

"Zīmīgi, ka šīs dalībnieku sapulces tiek sasauktas tieši 19.maijā, vienu dienu pirms 20.maijā domes sēdē paredzētā balsojuma par Munkevica atcelšanu no amata," iepriekš norādīja opozīcijas līderis un neoficiāli minētais mēra amata kandidāts Romualds Ražuks (PS).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!