Ķīpsalas slepkavības: Apsūdzētā māte pazinusi abas nogalinātās sievietes
Foto: LETA

Jaunieša, kurš apsūdzēts par divu sieviešu slepkavību Rīgā, Ķīpsalā, māte esot pazinusi abas nogalinātās sievietes, trešdien, liecinot Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesā, teica apsūdzētā puiša māte.

Pats apsūdzētais zinājis vieno no nogalinātajām, bet klostera māsu, kura tika nonāvēta, neesot pazinis.

Apsūdzība celta 18 gadus vecam vīrietim par to, ka viņš 2014. gada 6. decembrī un 18. decembrī Ķīpsalas mikrorajonā izdarīja divu sieviešu slepkavību.

Māte skaidroja, ka pirmās slepkavības dienā viņas dēlam bijusi dzimšanas diena - mājās notikušas nelielas svinības un pēc tam jaunietis devies izklaidēties ar draugiem. Jaunietis atgriezies ap plkst.6, taču esot bijis skaidrā prātā.

Savukārt otrā dienā jaunietis esot devies pie draugiem - skatījies filmas un pastaigājies. Mātei esot licies, ka jaunietis mājās atrgriezies pēc plkst.21, taču, kā viņa konstatējusi vēlāk, dēls mājās nav atgriezies. Viņš mājās ieradies ap plkst.23 un bijis iereibis.

Māte arī norādīja, ka abas reizes jaunieša drēbes neesot bijušas notraipītas ar asinīm, kā arī uz tām neesot bijušas pazīmes par notikušu cīniņu. Otrajā dienā, kad notikusi slepkavība, jaunieša jaka gan esot bijusi nedaudz netīra, taču jaunietis mātei norādījis, ka esot pāris reizes pakritis.

Jaunietis arī esot bijis pārsteigts, kad māte viņam pateikusi, ka tikušas nogalinātas sievietes. Viņa arī pauda uzskatu, ka dēls šīs slepkavības nebūtu spējīgs pastrādāt.

Liecības tiesas sēdē trešdien sniedza arī viena no klostera māsām, kura esot bijusi pēdējā, kura redzējusi vienu no nogalinātajām sievietēm. Viņa norādīja – lai arī klostera māsas dzīvo vienā namā, viņas runā savā starpā visai maz, tāpat no klostera uz baznīcām dodas atsevišķi.

Vakarā pirms slepkavības lieciniece esot redzējusi nogalināto ticības māsu lūdzamies klosterī. Pēc tam klostermāsas devušās uz baznīcām, pēc kuru apmeklēšanas atgriezušās klosterī, lai dotos pie miera.

Tas, ka klostermāsa noslepkavota, pamanīts tika nākamajā dienā, kad viņa nebija ieradusies pusdienās. Pēc tam pārējās mūķenes devušās meklēt pazudušo sievieti, taču viņu jau nogalinātu pirmā esot atradusi policija.

Savukārt apsūdzētā vīrieša draugs liecināja, ka 5. decembrī, tajā pašā laikā, pat kuru viņa māte savās liecībās norādījusi: dēls atnācis mājās skaidrā prātā, viņš no desmitiem vakarā apmeklējis vairākus draugus un viņi dzēruši alu. Viņi arī esot devušies uz veikalu, lai nopirktu alkoholu. Jaunietis gan norādījis, ka apsūdzētais neesot dzēris daudz.

Apsūdzētais jaunietis mājās esot devies pēc plkst. 6. Liecinieks gan precīzu laiku, kad apsūdzētais devies mājas, nevarēja pateikt.

Prokurors gan tiesas sēdē trešdien atsaucās uz pirmstiesas liecībām, kurās norādīts, ka jaunieši izdzēruši daudz un lietojuši dažādus alkoholiskos dzērienus.

Saskaņā ar lēmumu par personas saukšanu pie kriminālatbildības, apsūdzētais vīrietis uzbruka cietušajām, pielietoja fizisku vardarbību, cietušās žņaudzot un vairākkārt sitot ar koka nūju pa dzīvībai svarīgām ķermeņa daļām, kā arī ņirgājās par saviem upuriem slepkavību izdarīšanas laikā.

Pēc tam apsūdzētais pārmeklēja noslepkavotās sievietes. 6. decembrī apsūdzētajam nolaupīt mantu neizdevās, jo cietušajai sievietei tās nebija, bet 18. decembrī apsūdzētais no otras cietušās sievietes somas nolaupīja mobilo telefonu un naudu piecu eiro apmērā, kā arī personu apliecinošu dokumentu.

Ar savām noziedzīgajām darbībām apsūdzētais izdarīja noziedzīgos nodarījumus, kas paredzēti Krimināllikuma pantā par slepkavību, ja tā izdarīta ar sevišķu cietsirdību, kā arī par slepkavību, ja tā saistīta ar laupīšanu, teikts lēmumā par personas saukšanu pie kriminālatbildības.

Par šo noziedzīgo nodarījumu Krimināllikumā paredzētais sods ir mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Tāpat vīrietis apsūdzēts pēc Krimināllikuma panta par dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga nolaupīšanu, noslēpšanu, tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, kā arī par nolaupītā dokumenta, zīmoga vai spiedoga izmantošanu vai realizēšanu. Par šo noziedzīgo nodarījumu saskaņā ar Krimināllikumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Jau vēstīts, ka 2014. gada decembrī Rīgā ar vardarbīgas nāves pazīmēm atrasta noslepkavota sieviete, kura pēc dievkalpojuma neatgriezās savā dzīvesvietā - klosterī Ķīpsalā. Sievietes mirstīgās atliekas tika atrastas netālu no dzīvesvietas - viņas līķis bija paslēpts zem sazāģētu koku un zaru kaudzes.

Valsts policija norādīja, ka decembra pirmajā sestdienā bezvēsts pazuda 1935.gadā dzimusi sieviete, kura bija devusies uz kādas baznīcas dievkalpojumu. Sievietes mirstīgās atliekas ar vardarbīgas nāves pazīmēm tika atrastas pēc nedēļas - 14.decembrī.

Source

BNS

Tags

Ķīpsala Kurzeme Valsts policija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form