Kredītiestādes un mantojums – Kurzemes policija brīdina par krāpniekiem internetā
Foto: Shutterstock

Pēdējo nedēļu laikā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē ir saņemti vairāki iesniegumi par to, ka iedzīvotāji, pārskaitot naudu uz apšaubāmām, it kā kredītiestādēm, nesaņem solīto pakalpojumu. Līdzīgi ir ar elektroniskā pasta vēstulēm par mantojuma saņemšanu. Policija aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un apdomāt savas rīcības sekas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā portāls "Delfi" uzzināja policijā, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē ir saņemti vairāki iesniegumi par to, ka viņi, interesējoties par iespējām saņemt kredītu, tikuši apkrāpti.

Iesniegumos viņi skaidro, ka, vērtējot kredītu saņemšanas iespējas un tā atmaksu un procentu likmi Latvijā, viņi uzskata, ka šeit to darīt neesot izdevīgi, tāpēc sākuši interesēties ārvalstīs.

Iedzīvotāji ir sazinājušies ar it kā kredītiestādēm ASV un Francijā un uzskatījuši, ka tur nosacījumi ir daudz izdevīgāki, tāpēc mēģinājuši laimi tur.

Lai saņemtu kredītu, piemēram, kādai liepājniecei aizdevēji prasīja pārskaitīt 130 eiro uz viņu kontu, ko viņa arī izdarīja.

Tālāk aizdevēji lūdza pārskaitīt vēl 300 eiro, ko sieviete izdarīja. Visbeidzot aizdevēji prasīja pārskaitīt vēl 700 eiro, kas tika izdarīts, taču kredīts tā arī līdz galam netika noformēts un sieviete aizdevumu nesaņēma.

Vēl viens krāpšanas veids, kas ir parādījies, ir elektroniskā pasta vēstules par mantojuma saņemšanas iespējām.

Kāda kurzemniece kļuvusi par krāpnieku upuri un pārskaitīja prasīto naudu – 2300 eiro, lai mantojumu saņemtu.

Vēstule gan sūtīta no ārzemēm, norādot, ka radinieks, kurš atstājis mantojumu, ir ārzemēs. Šeit atkārtoti vēlamies atgādināt, ka galvenokārt krāpšanas notiek cilvēku neuzmanības un uzticēšanās dēļ – šajā gadījumā cietušajai ārzemēs neviena radinieka nav bijis, kurš būtu varējis atstāt viņai mantojumu.

Valsts policija aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un nebūt pārlieku uzticīgiem komunicējot ar nepazīstamiem cilvēkiem. Tāpat nevajadzētu nevienam izpaust savus personas datus, elektronisko maksāšanas līdzekļu (kredītkaršu) datus, tādējādi pasargājot sevi no riska kļūt par krāpniecības upuriem.

Ja kāds iedzīvotājs ir kļuvis par krāpnieku upuri, tad jāzvana Valsts policijai pa tālruni 110 vai jāraksta iesniegums elektroniski.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

ASV Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form