"Latvenergo" sadales elektrotīklos no janvāra līdz oktobrim reģistrēts 631 zagšanas gadījums, un uzņēmumam nodarīti zaudējumi 115 356 latu apjomā, informē "Latvenergo" Sabiedrisko attiecību daļas projektu vadītāja Baiba Ābelniece.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Minētajā laika periodā nozagti 888 kilometri jeb 92 tonnas vadu, kā arī 36 elektrolīniju balsti. Tāpat nozagti jeb izkomplektēti astoņi jaudas transformatori.

Vismazākais zādzību gadījumu skaits jeb 64 zādzības reģistrētas Ziemeļu elektrisko tīklu zonā. Tādēļ arī summa postījumu atjaunošanai šajā teritorijā ir vismazākā - 14 tūkstoši latu, informēja uzņēmumā.

Savukārt visvairāk jeb 145 zādzību gadījumi reģistrēti Dienvidu elektrisko tīklu apkalpes zonā.

Rīgas pilsētā zagļi nozaguši 555 metrus un 183 kilogramus vadu. šīs līnijas atjaunošanai bija nepieciešami 6400 latu.

Šā gada ceturtā ceturksņa pirmajā pusē "Latvenergo" filiālēs kopā reģistrēti 84 zagšanas gadījumi, nozagts 131 kilometrs jeb 13 tonnas vadu, nodarot tiešos zaudējumus energosistēmai 15 381 lata apjomā.

Summa, kāda ir jāpatērē nolaupīto vai izdemolēto elektroiekārtu atjaunošanai, šā gada ceturtā ceturksnī šobrīd ir 31 093 lati.

Uzņēmums prognozē, ka šogad paredzams rekordliels "Latvenergo" elektroiekārtās nozagto krāsaino metālu daudzums. Speciālisti šādu situāciju skaidro ar pieaugošo bezdarbu laukos, vairāku jaunu krāsainā metāla pieņemšanas punktu atvēršanu, kā arī krāsainā metāla cenas pieaugumu.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form