Grebņevas degvielas kontrabandas lietā policija aizturējusi vīrieti, kuru uzskata par vienu no tās organizētājiem. Valsts policijas preses sekretārs Krists Leiškalns apliecināja, ka policija aizturējusi kādu vīrieti, kuru uzskata par vienu no afēras organizatoriem. Viņš aizturēto identificēja kā Miervaldi G. (1956).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
BNS noskaidroja, ka aizturētais ir juridiskā biroja "Alta" direktors Miervaldis Grigorjevs. "Lursoft" dati liecina, ka firma reģistrēta 1998. gada 1. jūnijā. Par tās darbības veidiem minēta darbība rēķinvedības, grāmatvedības un audiopakalpojumu sfērā, konsultēšana nodokļu jautājumos, konsultēšana komercdarbībā un vadībzinībās, juridiskie pakalpojumi u.c.

Jau vēstīts, ka Muitas prokuratūra apsūdzējusi 18 personas, kuras aizturētas par 120 tonnu degvielas kontrabandu Grebņevas robežkontroles punktā jūlijā. Par tīšu amatpersonas bezdarbību apsūdzēti trīs Grebņevas robežpunkta muitnieki. Par amatpersonas bezdarbību apsūdzēti arī četri robežsargi, savukārt vienu robežsargu apsūdz dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā, bet vienu - kontrabandas atbalstīšanā. Pieci no sešiem robežsargiem atrodas apcietinājumā.

Par kontrabandu personu grupā apsūdzētas četras personas - benzīna vedējs šoferis, kurš degvielu pārveda pāri robežai, un viena ar viņiem saistīta persona. Šīs personas atrodas apcietinājumā.

Par nelikumīgi ievestu preču un citu vērtību glabāšanas, pārvadāšanas vai realizēšanas grupā vai lielā apjomā mēģinājumu apsūdzēti trīs šoferi, kuri mēģinājuši pārvadāt Latvijas teritorijā preces bez ievešanas dokumentiem. Viens no viņiem apcietināts, viens nodots policijas uzraudzībā, bet vienam piemērots paraksts par dzīvesvietas nemainīšanu.

Savukārt kādas firmas komercdirektors apsūdzēts par kontrabandas organizēšanu un arī atrodas apcietinājumā, bet kādas firmas īpašniece, kura būtu saņēmusi nelikumīgi ievesto degvielu, apsūdzēta par nelikumīgi ievestu preču un citu vērtību glabāšanas, pārvadāšanas vai realizēšanas grupā mēģinājuma atbalstīšanu. Viņai piemērots apcietinājums.

Jau ziņots, ka iepriekš tiesa apcietināja 15 no 18 par degvielas kontrabandu aizturētos. Par kontrabandu aizturēja trīs muitas un sešus robežsardzes darbiniekus. Pēc 126 tonnu degvielas kontrabandas kravas aizturēšanas no pienākumu pildīšanas atstādināja Grebņevā aizturētos robežsargus, kā arī Grebņevas robežpunkta priekšnieku un robežsardzes Ludzas pārvaldes informācijas nodaļas priekšnieku.

Grebņevas muitas punktā nav izdarītas nekādas atzīmes par to, ka automašīnas ar vairāk nekā 120 tonnām degvielas būtu šķērsojušas Latvijas un Krievijas robežu. Automašīnas nav reģistrētas ne robežsardzes, ne muitas reģistrācijas žurnālos un datoros, kas liecina par Grebņevas robežsardzes un muitas darbinieku saistību ar kontrabandu.

Muitniekus, kuri strādāja nakts maiņā, atstādināja no pienākumu pildīšanas. No pienākumiem uz izmeklēšanas laiku atstādināti arī iesaistītie robežsargi. Ievedot 120 tonnas kontrabandas degvielas, valstij nodokļos nav samaksāts 21 tūkstotis latu. Policija aprēķinājusi, ka 126 tūkstošu litru degvielas vērtība ir 40 tūkstoši latu.

Krimināllietu izmeklēja Organizētās noziedzības un korupcijas apkarošanas birojs, kas nodarbojas arī ar VID Ludzas rajona nodaļas šefa Vjačeslava Liscova slepkavības izmeklēšanu.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form