Kurzemes apgabaltiesā, kas bērna seksuālā izmantošanā apsūdzēto liepājnieku lietu skatīs apelācijas kārtībā, valsts apsūdzību uzturēs cits prokurors, pastāstīja prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka.

Pirmās instances tiesā - Liepājas tiesā - lietā apsūdzību uzturēja Liepājas prokuratūras prokurore Ligita Arāja. Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras virsprokurors otrdien iesniedza apelācijas protestu par Liepājas tiesas spriedumu, ar kuru tēvam un dēlam par bērna seksuālu izmantošanu piemērots piespiedu darbs.

Pagaidām nav zināms, kura ranga - apgabala vai rajona līmeņa - prokurors pārstāvēs valsts apsūdzību apelācijas instances tiesā. Tikmēr prokuratūra tuvākajā laikā pabeigs izvērtēt prokurores Arājas rīcību.

Jau ziņots, ka Liepājas tiesas spriedums noprotestēts daļā par soda maigumu. Apelācijas protestā izteikti iebildumi par tiesas argumentāciju, kas bija par pamatu piespiedu darba piemērošanai abiem apsūdzētajiem. Protestā lūgts piemērot apsūdzētajiem bargāku soda veidu - brīvības atņemšanu.

Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta virsprokurors iepriekš bija uzdevis arī Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras virsprokuroram izvērtēt valsts apsūdzības uzturētāja - prokurores Arājas - rīcību.

Jūlija vidū Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta virsprokurors uzdeva Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras virsprokuroram pārbaudīt Liepājas tiesas sprieduma likumību krimināllietā, kurā apsūdzēti divi vīrieši un atzīti par vainīgiem netiklu darbību izdarīšanā ar mazgadīgo un sodīti ar piespiedu darbu attiecīgi uz 240 un 200 stundām.

Gan valsts apsūdzības uzturētājs, gan apsūdzēto advokāts iepriekš norādījis, ka sods ir adekvāts nodarījumam.

Source

LETA

Tags

Ģenerālprokuratūra Kurzeme Liepāja Liepājas pedofilu skandāls
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form