Maksātnespējas administrācija no Sprūda vairākkārt pieprasījusi paskaidrojumus
Foto: LETA

Maksātnespējas administrācija (MNA) vairākkārt prasījusi maksātnespējas procesa administratoram Mārim Sprūdam paskaidrojumus un informāciju, cita starpā arī saistībā ar iespējamo pretlikumīgo naudas līdzekļu novirzīšanu no SIA "Dzimtā sēta" bankas konta.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informēja MNA, administrācija pastāvīgi veic visu administratoru, tai skaitā administratora Sprūda rīcības izvērtēšanu. Sprūda administrētajos SIA "Peltes īpašumi" un "Dzimtā sēta" maksātnespējas procesos tiek veikta padziļināta rīcības izvērtēšana, tostarp pamatojoties uz masu medijos izskanējušo informāciju. Administratoram vairākkārt ir prasīti paskaidrojumi un informācija, cita starpā arī saistībā ar iespējamo pretlikumīgo naudas līdzekļu novirzīšanu no SIA "Dzimtā sēta" bankas konta.

Tāpat MNA informēja, ka 20. maijā Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa noraidīja administratora pieteikumu par "Peltes īpašumu" maksātnespējas procesa izbeigšanu un komersanta maksātspējas atjaunošanu. Tiesas sēdē, kurā tika izskatīts Sprūda pieteikums par maksātnespējas procesa izbeigšanu, piedalījās arī MNA pārstāvis, kurš informēja tiesu par iespējamām šaubām par administratora objektivitāti un ar administratoru procesā saistītajām personām.

Neskatoties uz to, ka tiesa nesaskatīja pamatu administratora atcelšanai, administrācija turpina izvērtēt arī citus apstākļus, kas varētu liecināt par ierobežojumiem administratoram Sprūdam pildīt administratora amata pienākumus gan "Peltes īpašumu", gan "Dzimtās sētas" maksātnespējas procesā.

Patlaban administratora Sprūda lietvedībā atrodas septiņi maksātnespējas procesi - trīs juridiskās personas un četras fiziskās personas.

Kā ziņots, naudas līdzekļi 3,2 miljonu eiro apmērā bijušā Tieslietu ministrijas (TM) parlamentārā sekretāra Aigara Lūša (VL-TB/LNNK) darījumam ar Kipras uzņēmumu, par kura likumību Valsts ieņēmumu dienests (VID) turpina kriminālizmeklēšanu, nākusi no Sprūda administrētā maksātnespējīgā uzņēmuma "Dzimtā sēta" konta, iepriekš rakstīja žurnāls "Ir".

2014. gada nogalē tika ziņots par darījumu, kurā Lūsis no nezināma avota finansēja 3,2 miljonus eiro vērtu darījumu - parādsaistību iegādi -, kas vēlāk iesaistītajām pusēm nodrošināja piekļuvi zemei vairāk nekā 40 hektāru platībā Ķīšezera krastā. Zeme piederēja uzņēmumam "Peltes īpašumi", kuram 2011.gadā tika pasludināta maksātnespēja un par administratoru nozīmēts Sprūds.

"Peltes īpašumi" bija parādā Kipras uzņēmumam "Velven", un Lūsis 2011.gada vasarā par 3,2 miljoniem eiro nopirka tiesības uz šīm parādsaistībām, kas bija nodrošinātas ar 14 miljonu eiro vērtu hipotēku uz zemi. Tā kā Lūsim oficiāli nebija šādu līdzekļu un savus tālākos saistītos darījumus viņš kā TM amatpersona nebija deklarējis, VID ierosināja kriminālprocesu. Tajā joprojām tiek pārbaudīta iespējama nodokļu nemaksāšana, naudas legalizācija un dokumentu viltošana.

Lai gan maksātnespējīga uzņēmuma naudas līdzekļi nav administratora īpašums un to izlietošana iespējama tikai un vienīgi saskaņā ar likumu, no Sprūda administrētā maksātnespējīgā uzņēmuma "Dzimtā sēta" konta "Nordea" bankā 2011.gada augustā 3,2 miljoni eiro pārskaitīti uz speciālu darījumu kontu ar norādi "Maksājums par prasījumu tiesību iegādi pret ''Peltes īpašumi'', izpildot vienošanos ar ''Velven Limited''", un to apliecina bankas pārskaitījuma dokuments.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Maksātnespēja
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form