Maksātnespējas administratoru lūdz tiesāt par 17 000 eiro piesavināšanos
Foto: Pixabay

Šā gada aprīlī Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu, kurā apsūdzēts kāds bijušais maksātnespējas administrators par to, ka izdarīja svešas mantas piesavināšanos vairāk nekā 17 000 eiro apmērā, būdama persona, kurai šī manta uzticēta, portālu "Delfi" informēja prokuratūras pārstāve Aiga Eiduka.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētais vīrietis bija iecelts par sešu maksātnespējīgu SIA maksātnespējas procesa administratoru – personu, kura saskaņā ar Maksātnespējas likuma 95. pantu pēc parādnieka maksātnespējas procesa pasludināšanas iegūst parādnieka mantas pārvaldīšanas tiesības un to pārvalda kā krietns un rūpīgs saimnieks.

Apzinoties savu darbību prettiesisko raksturu, mantkārīgu motīvu vadīts, ar nolūku savā īpašumā iegūt viņam uzticētos maksātnespējīgo SIA naudas līdzekļus, apsūdzētais bez tiesiska pamata izņēma no SIA norēķinu kontiem, kā arī bez tiesiska pamata pārskaitīja uz savu personīgo norēķinu kontu maksātnespējīgo SIA naudu, ko izlietoja personīgajām vajadzībām.

Tādā veidā apsūdzētais, izmantojot maksātnespējas administratoram piešķirtās pilnvaras juridiskās personas maksātnespējas procesā pārvaldīt un rīkoties ar tās naudas līdzekļiem, piesavinājās maksātnespējīgo SIA naudu vairāk nekā 17 000 eiro apmērā.

Apsūdzētais vīrietis pie kriminālatbildības saukts pēc Krimināllikuma 179. panta pirmās daļas. Šis pants soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Lieta izskatīšanai nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ģenerālprokuratūra Maksātnespēja
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form