Otrdien Rīgas peldvietās nomaldījušies septiņi bērni
Foto: Pašvaldības policija

Aizvadot vienu no siltākajām šīs vasaras dienām, Rīgas pašvaldības policijas glābēji oficiālajās peldvietās atraduši un pie mammām nogādājuši septiņus nomaldījušos bērnus, portāls "Delfi" uzzināja pašvaldības policijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

25.jūlijā īsi pēc pulksten 14 Rīgas pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes glābēji, atrodoties glābšanas stacijā "Vecāķi", saņēma zvanu no kādas satrauktas sievietes, kura ziņoja par sava sešus gadus vecā dēla pazušanu. Glābēji, izmantojot kvadriciklu, nekavējoties devās puisēnu meklēt. Zēns tika atrasts aptuveni 100 metrus no glābšanas stacijas un nogādāts atpakaļ pie mātes.

Nepilnu stundu vēlāk glābšanas stacijas "Vecāķi" darbinieki saņēma vēl vienu zvanu no kāda vīrieša, kurš paskaidroja, ka ar sievu atpūties pludmalē un pazudusi viņu četrus gadus vecā meita. Glābēji nekavējoties devās meklēt bērnu. Apsekojot peldvietu, aprakstam atbildoša meitene pamanīta aptuveni 100 metrus no glābšanas stacijas. Bērns nogādāts pie vecākiem.

Atgriežoties glābšanas stacijā, tika saņemts vēl viens zvans no kādas satrauktas mātes, kura paskaidroja, ka viņai pazuduši divi dēli – astoņus un 15 gadus veci. Sieviete bērnus meklējusi divas stundas līdz beidzot nolēmusi ziņot likumsargiem. Apsekojot pludmali, abi zēni atrasti lēkājam pa viļņiem. Puikas paskaidroja, ka nav pamanījuši kā attālinās no apmešanās vietas. Bērni nogādāti mātei.

Pulksten 17.30 glābšanas stacijā "Vecāķi" ieradās kāda satraukta sieviete, kura pastāstīja, ka aptuveni 200 metrus no stacijas pazudusi viņas septiņus gadus vecā meita. Izmantojot kvadriciklu, apsekota norādītā teritorija un pamanīta aprakstam atbilstoša meitene. Bērns paskaidroja, ka nolēmis aiziet līdz ūdenim, taču, kad atgriezies, nav spējis atrast mammu. Meitenīte nodota mātei, taču tajā brīdī saņemta informācija par citu bērns, kurš slīkstot jūrā.

Glābēji, nepaspējot pabeigt preventīva rakstura pārrunas, steidzās jau uz nākošo notikuma vietu. Raudošā sieviete, kura bija izsaukusi policiju, skaidroja, ka pamanījusi kā viņas 11 gadus vecais dēls paiet zem ūdens un neiznāk krastā. Sieviete norādīja precīzu bērna pazušanas vietu. Kopā ar vairākiem brīvprātīgajiem apsekota notikuma vieta. Puisēns atrasts ārpus meklējamās vietas lēkājam pa viļņiem. Puika līdzīgi kā vienā no iepriekšējiem gadījumiem bija lēkājis pa ūdeni līdz nomaldījies.

Savukārt glābšanas stacijā "Vakarbuļļi" pulksten 14.10 vērsās kāds piecus gadus vecs puisēns, kurš glābējiem pastāstīja, ka pazaudējis mammu. Izmantojot skaļruni, izziņota informācija par bērna atrašanu. Pēc neilga laikā glābšanas stacijā ieradās zēna māte.

Visos gadījumos ar vecākiem pārrunāti drošības jautājumi.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form