Par kukuļņemšanu un pretlikumīgām darbībām ar finanšu līdzekļiem sāk kriminālvajāšanu pret Rīgas skolas direktori
Foto: LETA

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors par kukuļņemšanu un pretlikumīgām darbībām ar finanšu līdzekļiem sācis kriminālvajāšana pret kādu Rīgas skolas direktori, informēja prokuratūras preses sekretāre Laura Pakalne.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā iepriekš pastāstīja Rīgas domē, aizdomās par pretlikumīgām darbībām ar finanšu līdzekļiem no amata atstādināta Rīgas Mūzikas internātvidusskolas direktore Maija Leipciga. Skolas direktores pienākumus pašlaik izpilda direktora vietniece mācību darbā.

Šo lietu sākotnēji izmeklēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), decembra sākumā nosūtot 2010.gada aprīlī sāktā kriminālprocesa materiālus prokuratūrai un rosinot saukt pie kriminālatbildības kādas Rīgas internātskolas direktori par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā.

Pakalne pastāstīja, ka šajā lietā 13.decembrī Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors cēlis apsūdzību vienai personai pēc Krimināllikuma (KL) 318. panta 2.daļas - par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā. Saskaņā ar likumu vainīgo personu par šo nodarījumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz 150 minimālajām mēnešalgām (30 000 latiem), atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus uz laiku no viena gada līdz pieciem gadiem vai bez tā.

Tāpat minētā persona apsūdzēta pēc KL 320.panta 4.daļas - par kukuļņemšanu, ja to izdarījusi valsts amatpersona, kas ieņem atbildīgu stāvokli, vai ja kukulis izspiests. Minētais likuma pants paredz sodu brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 12 gadiem, konfiscējot mantu, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Kā iepriekš informēja KNAB preses pārstāvis Andris Vitenburgs, kriminālprocesa materiāli liecina, ka internātskolas direktore laikā no 2007.gada janvāra līdz 2011.gada janvārim, tīši un ļaunprātīgi izmantojot savu dienesta stāvokli, veikusi pretlikumīgas darbības saistībā ar viņas vadītajai iestādei piešķirtajiem pašvaldības budžeta finanšu līdzekļiem.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka internātskolas direktore mācību iestādes vārdā ar tās darbiniekiem slēgusi papildu vienošanās par amatu savienošanu vai blakus darbu, piespiedu formā izvirzot nosacījumu atdot viņai daļu no saņemtā atalgojuma - vismaz 40 latus mēnesī no personas. Tāpat izmeklēšanā konstatēts, ka mācību iestādes vadītāja pieņēmusi darbā arī fiktīvus darbiniekus, kuri patiesībā nav veikuši savus pienākumus, bet viņu algas tikušas izmantotas citiem mērķiem, tai skaitā amatpersonas personīgajām vajadzībām, ar to radot kaitējumu Rīgas domei vismaz 6 378 latu apmērā.

Aizdomās turamajai amatpersonai piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tai skaitā aizliegums ieņemt skolas direktores amatu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form