Par sveša īpašuma pārdošanu 'Radio tirgū' krāpniekam piespriež cietumsodu
Foto: Pixabay

Vidzemes rajona tiesa kādam agrāk tiesātam vīrietim par krāpšanu, izmantojot radio raidījumu, un citiem noziegumiem piespriedusi brīvības atņemšanu un piespiedu darbu, liecina publiski pieejamais tiesas spriedums.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Apsūdzētais līdz 2017. gada jūnijam dzīvoja mājā Vecpiebalgas novadā. Ēku izsolē iegādājās cita persona, tāpēc apsūdzētajam māja bija jāatstāj. Zinot to, ka jaunais īpašnieks vēlas īpašumu pārdot, apsūdzētajam radās nodoms uzdoties par mājas īpašnieku un izkrāpt naudu no potenciālajiem pircējiem.

Lai varētu realizēt savu nodomu, apsūdzētais piezvanīja uz "Latvijas Radio 2" raidījumu "Latvijas Radio 2 tirgus" un tiešajā ēterā paziņoja, ka tiek pārdota minētā māja. Sludinājumam viņš pievienoja arī savu mobilā telefona numuru.

Uz sludinājumu atsaucās kāds interesents. Telefonasarunas laikā krāpnieks uzdevās par mājas īpašnieku "Aleksandru". Ar potenciālo pircēju krāpnieks vienojās par to, ka interesents varēs ierasties apskatīt pārdodamo māju un nepieciešamības gadījumā veiks pirmo naudas iemaksu par mājas iegādi.

Interesents ieradās norādītājā mājas adresē, apskatīja īpašumu un pēc tam telefoniski krāpniekam izteica vēlēšanos īpašumu iegādāties.

Telefonasarunas laikā apsūdzētais sameloja, ka viņš aizņemtības dēļ pie mājas nevar ierasties, bet varot satikties kādā sabiedriskā transporta pieturā.

Satikšanās laikā krāpnieks vēlreiz apstiprināja, ka māja pieder viņam un viņš šo māju ir gatavs pārdot ar nosacījumu par drošības naudas iemaksu. Cietušais tam piekrita un samaksāja 500 eiro.

Vēlāk krāpnieks naudu iztērēja pēc saviem personīgajiem ieskatiem.

Minētais vīrietis arī citā epizodē apsūdzēts par to, ka nelikumīgi izmantoja svešu maksāšanas līdzekli - sev pazīstamas personas bankas kontam pieslēgto internetbanku.

Apsūdzētais trīs reizes tiesāts par citiem nodarījumiem.

Saskaitot citas tiesas piespriesto sodu, kā galīgo sodu Vidzemes rajona tiesa apsūdzētajam noteica brīvības atņemšana uz vienu gadu un piespiedu darbu uz 200 stundām.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form