Patērētāju sargi iepirkšanās portāla 'Cherry' darbībās saredz noziegumu un sūdzas policijā
Foto: Shutterstock

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) ir saskatījis noziedzīga nodarījuma pazīmes kolektīvās iepirkšanās portāla SIA "Cherry Media" darbībās un vērsies Valsts policijā, informēja PTAC pārstāve Sanita Gertmane.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēc darbības pārtraukšanas "Cherry Media" PTAC sniegusi ziņas par 221 pakalpojumu sniedzēju, kuru kuponi kopš 2015.gada decembra pārdoti kolektīvās iepirkšanās portālos "cherry.lv" un "citylife.lv". No uzņēmuma sniegtās informācijas izriet, ka apmēram par 4452 kuponiem par kopējo summu 113 118 eiro "Cherry Media" nav pārskaitījusi pārdevējiem un pakalpojumu sniedzējiem no patērētājiem saņemto naudu.

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā pieteikta "Cherry Media" maksātnespēja, liecina ieraksts Maksātnespējas administrācijas mājaslapā.

Pēc tam, kad šī gada 27.maijā PTAC rīcībā nonāca informācija par "Cherry Media" portālu "cherry.lv" un "citylife.lv" darbības pārtraukšanu, PTAC ir sazinājies ar vairāk nekā 200 pakalpojumu sniedzējiem, lai tos aicinātu patērētājiem nodrošināt no "Cherry Media" iegādātos pakalpojumus. Lielākā daļa pakalpojumu sniedzēju ir piekrituši un sniedz patērētājiem iegādātos pakalpojumus, neskatoties uz to, ka nav saņēmuši no "Cherry Media" patērētāju samaksāto naudu, norādīja valsts iestādē.

Pēc "Cherry Media" darbības pārtraukšanas 2016.gada maijā un jūnijā PTAC pēc konsultācijām vērsušies gandrīz 200 patērētāji, pārdevēji un pakalpojuma sniedzēji saistībā ar patērētāju tiesībām konkrētajā situācijā, tāpat saņemtas arī deviņas patērētāju sūdzības, kas pašlaik tiek risinātas, informēja Gertmane.

Izvērtējot "Cherry Media", preču pārdevēju, pakalpojumu sniedzēju un patērētāju sniegto informāciju, kā arī analizējot citos avotos pieejamo informāciju, PTAC ir secinājis, ka vairāki apstākļi "Cherry Media" rīcībā pēdējo mēnešu laikā pirms darbības pārtraukšanas norāda uz esošu vai iespējamu noziedzīgu nodarījumu, tādā veidā radot apdraudējumu citu personu mantiskajām interesēm. Lai izvērtētu šo iespējami noziedzīgo rīcību, PTAC ir vērsies arī Finanšu un kapitāla tirgus komisijā ar aicinājumu izvērtēt un veikt nepieciešamās darbības, lai nodrošinātu Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likuma un citu normatīvo aktu prasību ievērošanu kuponu tirdzniecības vietnēs.

Iestāde aicina sekot līdzi uzņēmuma maksātnespējas procedūras virzībai un apsvērt iespēju vērsties pie "Cherry Media" maksātnespējas administratora.

Uzņēmuma maksātnespējas lieta ir ierosināta 20.jūlijā.

Kā liecina "Firmas.lv", "Cherry Media" 2014.gadā apgrozīja 1 914 330 eiro, tomēr strādāja ar 204 661 eiro zaudējumiem.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Latgale Patērētāju tiesību aizsardzības centrs PTAC
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form