Pensionāre maldina par Liepājas skolā ievietotu spridzekli; tiek pie naudas soda
Foto: Shutterstock

Kurzemes rajona tiesa 28. janvārī piespriedusi naudas sodu kādai pensionārei, kura 2017. gada 16. decembrī, būdama alkohola reibumā, piezvanīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD) un sniedza apzināti nepatiesu paziņojumu par to, ka Liepājas Raiņa 6. vidusskolā ievietota sprāgstoša viela, liecina Latvijas tiesu portālā pieejamais anonimizētais tiesas spriedums.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ar šo spriedumu apsūdzētā persona atzīta par vainīgu 231.1. pantā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā. Šis likuma pants par apzināti nepatiesu paziņojumu par sprāgstošas, indīgas, radioaktīvas vai bakterioloģiskas vielas vai materiālu vai spridzināmās ietaises ievietošanu vai novietošanu kā sodu paredz piemērot brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu.

Tiesas spriedumā norādīs, ka tiesa apstiprinājusi 2019. gada 20. decembrī starp Liepājas prokuratūras prokuroru Rihardu Plotku un apsūdzēto noslēgto vienošanos par vainas atzīšanu un sodu, un sodījusi viņu ar naudas sodu trīs Latvijas Republikā noteikto minimālo mēnešalgu apmērā, jeb 1290 eiro.

Kā teikts tiesas spriedumā, 2017. gada 16. decembrī ap pulksten 18.32, atrodoties savā dzīvesvietā apsūdzētā persona, būdama alkohola ietekmē un huligānisku motīvu vadīta, piezvanīja uz NMPD tālruni 113 un sniedza apzināti nepatiesu paziņojumu.

Pēc šī paziņojuma saņemšanas notikuma vietā ieradās Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas darbinieki un Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Izmeklēšanas atbalsta pārvaldes pretterorisma vienības "Omega" darbinieki, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 1.daļas un NMPD darbinieki. Teritorija tika norobežota un meklētas sprāgstošas vielas.

Tika apsekota visa skola, tās sporta zāle, izpētīti treniņu piederumi, pārbaudītas ģērbtuves, dušas, palodzes, skolas gaiteņi, tualetes telpas un tajās esošie tualetes podi, izlietnes, skolas halle, skolā esošās mēbeles un augi, kā arī blakus esošās teritorijas, iesaistot speciālo tehniku un dežurējošo sapieri ar dienesta suni. Sprāgstoša viela vai tamlīdzīgi priekšmeti netika atrasti.

Kā teikts spriedumā, līdz ar vienošanos, kas noslēgta starp prokuroru un apsūdzēto, apsūdzētā persona savu vainu pilnībā atzina.

Tiesa konstatēja, ka apsūdzētā persona ir izdarījusi mazāk smagu noziegumu, agrāk nav sodīta, pēdējā gada laikā administratīvi nav sodīta, ir ieguvusi vidējo izglītību, pensionāre.

Par apsūdzētās atbildību mīkstinošu apstākli tiesa atzina to, ka viņa vaļsirdīgi atzina savu vainu un nožēloja izdarīto, bet par atbildību pastiprinošu apstākli tika atzīts tas, ka noziegums pastrādāts alkohola ietekmē.

Spriedumā teikts, ka apsūdzētā persona gan piekrita prokurora piedāvātā naudas soda apmēram – trīs minimālās mēnešalgas, kā arī cietušo – NMPD, policijas, un VUGD – pieteikto kompensāciju apjomam. Līdz ar to par labu Valsts policijai tika piedzīta 2428 eiro kaitējuma kompensācija, par labu NMPD – 93 eiro kompensācija, bet par labu VUGD – 61 eiro kompensācija.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Liepāja NMPD Valsts policija VUGD
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form