Pirms termiņa atbrīvots par sievas slepkavību notiesātais Ivanovs
Foto: DELFI

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa šonedēļ pirms termiņa no cietuma atbrīvojusi par savas sievas Ellas Ivanovas slepkavības organizēšanu notiesāto uzņēmēju Igoru Ivanovu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā apstiprināja tiesā, 15. maijā pieņemts lēmums par viņa nosacītu pirmstermiņa atbrīvošanu no soda. Ivanovam noteikta elektroniskā uzraudzība uz vienu gadu.

Šis lēmums nav pārsūdzams. Ivanovs ticis atbrīvots tiesas sēžu zālē.

Jau ziņots, ka Ivanovs ar iesniegumu par atbrīvošanu pirms termiņa vērsās arī pērn, bet toreiz gan pirmā instance, gan apelācijas instances tiesa lēma viņu neatbrīvot.

Kā pastāstīja advokāte Zenta Bičkoviča, kura Ivanovam sniedza juridisko palīdzību, tiesā Valsts probācijas dienests (VPD) un Ieslodzījumu vietu pārvalde atbalstīja Ivanova nosacītu pirmstermiņa atbrīvošanu no soda izciešanas ar elektronisko uzraudzību.

Tiesas lēmumā konstatēts, ka Ivanovs raksturots labi - saskarsmē viņš esot ieturēts, mierīgs, pieklājīgs, izpalīdzīgs, konfliktsituācijas neizraisa un tajās neiesaistās.

VPD konstatēja, ka pēc atbrīvošanās no ieslodzījuma vietas Ivanovam ir plāni par uzņēmējdarbību saistībā ar projektu attīstīšanu, ievērojot viņa zināšanas un pieredzi stratēģiskās vadības un būvniecības jomā, ko elektroniskā uzraudzība neierobežo. Tiesā iesniegtie pierādījumi apstiprina plānotās uzņēmējdarbības attīstības realizācijas iespējas.

Ivanovam soda izpildes termiņš skaitāms no 2008. gada 3. marta.

Saskaņā ar Latvijā pastāvošo kārtību elektroniskās uzraudzības laikā notiesātais savu dzīvesvietu drīkst atstāt tikai tam paredzētajā laikā. Sistēma ļauj kontrolēt, vai notiesātais noteiktā laikā atrodas savā dzīvesvietā. Elektroniskās uzraudzības ilgums var būt līdz 12 mēnešiem.

Elektroniskās uzraudzības laikā pie atbrīvotās personas potītes piestiprināta sprādze raida signālu uztvērējam. Uztvērējs no uzraugāmā dzīvesvietas sūta signālu monitoringa centram, kurā seko līdzi visu raidītāju signāliem.

Kā ziņots, Augstākā tiesa uzņēmējas Ivanovas slepkavības krimināllietā apsūdzētajam nelaiķes vīram Ivanovam piesprieda brīvības atņemšanu uz 12 gadiem un sešiem mēnešiem, Ludvigam Antonovam - 14 gadu un sešu mēnešu brīvības atņemšanu. Savukārt Vitālijam Mamedovam tiesa piesprieda brīvības atņemšanu uz desmit gadiem un sešiem mēnešiem. Gan Ivanovam, gan Antonovam, gan Mamedovam saskaņā ar tiesas lēmumu noteikta arī policijas kontrole uz trim gadiem.

Ivanova savas privātmājas pagalmā Rīgas rajona Garkalnes pagasta Priedkalnē tika nošauta naktī uz 2008. gada 7. janvāri. Prokuratūra vēlāk cēla apsūdzības četriem vīriešiem - nelaiķes vīram Ivanovam, Antonovam, Mamedovam un Asifam Handžanovam, kurš tika attaisnots.

Prokuratūras ieskatā ideja nogalināt savu sievu radusies Ivanovam, noziegumu izplānojis Mamedovs, bet izpildījis Antonovs, savukārt Handžanovs šo slepkavību atbalstījis, ar automašīnu aizvedot Antonovu uz nozieguma vietu. Neviens no apsūdzētajiem neatzina savu līdzdalību Ivanovas slepkavībā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Valsts probācijas dienests
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form