Policistu - laupītāju lieta: bijušie 'Alfas' kolēģi Žagaru un Koņuhovu darbā raksturojuši pozitīvi
Foto: DELFI

Piektdien Zemgales apgabaltiesā Jēkabpils spēļu zāles aplaupīšanas lietā liecināja divi bijušie apsūdzēto Arvo Žagara un Leonīda Koņuhova tiešie komandieri patruļpolicijas īpašajā vienībā "Alfa", kuri nenovēroja kādu brāļošanos abu apsūdzēto starpā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Abi agrākie "Alfas" darbinieki tiesā pastāstīja, ka Žagars un Koņuhovs labi pildīja dienesta pienākumus un abus raksturoja pozitīvi.

"Jūs varētu paprasīt manu viedokli, ko es par viņiem domāju tagad, kad uzzināju notikušo, bet, runājot par darbā pavadīto laiku, neko sliktu par viņiem nevaru teikt," sacīja viens no lieciniekiem.

Abi liecinieki arī nebija pamanījuši kādas draudzības saites starp Žagaru un Koņuhovu, turklāt viņi bijuši dažādās apakšvienībās. Par abiem informēja, ka viņiem vajadzētu būt labām šaušanas prasmēm, labi rezultāti šaušanā savulaik bijuši Koņuhovam, savukārt Žagars pozitīvi izcēlies ar apņēmību un iniciatīvas izrādīšanu.

25.janvāra rītā Žagars beidzis diennakts maiņu darbā "Alfā" un tiešajā darbā viņam nebija jāatrodas, taču no viņa otrās darbavietas apsardzes firmā Žagara agrākais priekšnieks uzzināja, ka viņam torīt bija jāierodas darbā, taču viņš nebija ieradies, aizbildinoties ar veselības stāvokli.

Specvienībā bija zināms, ka Žagars strādāja apsardzes firmā, kura apkalpoja Jēkabpils spēļu zāli "Fēnikss". Arī citi "alfieši" nelielo algu dēļ iepriekš piepelnījušies citos darbos.

Dienesta ierocim pie Žagara neesot bijis jāatrodas, jo, beidzot maiņu, dienesta ierocis ir jānodod glabātavā. Agrākie vadītāji piebilda, ka gan Žagaram, gan Koņuhovam, iespējams, bijušas atļaujas personīgo ieroču glabāšanā un nēsāšanā, taču ieteica šo informāciju pārbaudīt dienesta arhīvos.

Uz prokurores jautājumu, kas jādara ar ieroci, kuru iegūst noziedznieka aizturēšanas laikā, liecinieki pastāstīja, ka šāds izņemtais ierocis ir obligāti jānodod kriminālistam, kurš vada aizturēšanas operāciju. Šāda ieroča nenodošana ir noziegums, uzsvēra bijušais "Alfas" kolēģis.

Tiesā liecināja arī Jēkabpils spēļu zāles vietējais apsargs, kāda aculiecinieku ģimene un aizturēšanā iesaistītie policijas darbinieki.

Tiesa šodien izsludināja pārtraukumu līdz 6.martam, kad šo lietu turpinās skatīt.

Kā ziņots, 2.februāra sēdē tiesa pabeidza nopratināt cietušos - policijas, spēļu zāles un apsardzes firmas darbiniekus - un sāka citu liecinieku nopratināšanu.

Šīs lietas iztiesāšanu sāka 31.janvārī, kad tiesa nopratināja cietušos spēļu zāles "Fēnikss" uzņēmuma SIA "Alfor" darbiniekus un vienu uzbrucēju aizturēšanas gaitā ievainoto policistu.

Jēkabpils spēļu zāles laupīšanā apsūdzētie - Žagars, brāļi Hristoforidi, Leonīds Koņuhovs un Staņislavs Babelis - tiesā pavēstīja, ka atzīst vainu spēļu zāles aplaupīšanā, bet neatzīst vainu apšaudēs un policista nonāvēšanā tādā veidā, kā apsūdz prokurore Vida Kravcova.

Savukārt vecākās inkriminētajās zādzību, laupīšanu, izspiešanas un citu noziegumu epizodēs, kas veiktas no 2008.gada līdz 2010.gadam, brāļi Hristoforidi un šajās darbības apsūdzētais Edgars Paruškins savu vainu neatzina.

Vienā 2008.gada zādzības epizodē kopā ar brāļiem Hristoforidi un Paruškinu apsūdzētais Staņislavs Berkuls tiesai skaidroja, ka būtu gatavs atzīties nodarītajā, taču pauda nepieciešamību tiesas sēdē izvērtēt savāktos pierādījumus.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Policistu - laupītāju lieta
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form