Prokuratūra iesniedz protestu par nosacītu cietumsodu RNP galvenajam finansistam
Foto: LETA

Prokuratūra iesniegusi protestu par Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas spriedumu, ar kuru bijušajam pašvaldības SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) Finanšu pārvaldes vadītājam Jānim Kalniņam par piesavināšanos lielā apmērā un dokumentu viltošanu piespriesta nosacīta brīvības atņemšana.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

24.aprīlī tiesa Kalniņam par piesavināšanos lielā apmērā un dokumentu viltošanu mantkārīgā nolūkā piesprieda nosacītu brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem ar tikpat ilgu pārbaudes laiku.

Prokuratūra uzskata, ka tiesas noteiktais sods nav adekvāts apsūdzētā personībai, izdarītā noziedzīgā nodarījuma raksturam un nodarītajam kaitējumam, tāpēc tika iesniegts apelācijas protests, aģentūra LETA noskaidroja prokuratūrā.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā apsūdzība, Kalniņš 2011.gada maija sākumā, pildot RNP finanšu direktora pienākumus, no pašvaldības kapitālsabiedrības konta pārskaitīja naudu uzņēmumam SIA "NPK", kas pilnībā bija nodots viņa paša rīcībā. Uz šiem maksājuma uzdevumiem Kalniņš gan parakstījās pats, gan arī viltoja cita kolēģa - RNP valdes locekļa - parakstu.

Kā maksājuma mērķi Kalniņš norādīja numuru līgumam, kuru viņš pats bez tiesiska pamata krāpšanās nolūkā bija izgatavojis. Galu galā divos maksājumos Kalniņš no RNP konta uz SIA "NPK" kontu bez tiesiska pamata pārskaitīja 247 230 latus, kurus vēlāk sāka tērēt pēc saviem ieskatiem.

Lai slēptu noziedzīgās darbības, 2011.gada maija beigās Kalniņš ar atpakaļejošu datumu grāmatvedības programmā "Horizon" par 247 230 latiem palielināja SIA "Mežciema namsaimnieks" (kuru vēlāk reorganizācijas ceļā pārņēma RNP) parādsaistības pret "Rīgas siltumu", savukārt grāmatvedībai paredzētajos bankas kontu izrakstos viņš SIA "NPK" vietā ierakstīja AS "Rīgas siltums", lai izskatītos, ka maksājumi ir veikti par apkuri.

Prokuratūra Kalniņu apsūdzēja pēc KL 179.panta 3.daļas un 275.panta 2.daļas - attiecīgi par piesavināšanos lielā apmērā un dokumenta, kas piešķir tiesības, viltošanu mantkārīgā nolūkā.

KL 179.panta 3.daļā paredzētā sankcija ir brīvības atņemšana uz laiku līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un nosakot probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Savukārt par KL 275.panta 2.daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu nosakāma brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai arī naudas sods.

Latvijas Radio iepriekš ziņoja, ka Kalniņš savu vainu celtajā apsūdzībā atzinis.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rīgas namu pārvaldnieks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form