Saistībā ar izmaiņām 'Olainfarm' vadībā lūdz sākt kriminālprocesu par iespējamu reiderismu
Foto: LETA

Nelaiķa Valērija Maligina mantinieces aizbildne Signe Baldere-Sildedze un mantiniece Nika Saveļjeva vērsušās tiesībsargājošajās iestādēs par iespējamu reiderismu saistībā ar vadības maiņu AS "Olainfarm".

Sabiedrisko attiecību speciālistes Katrīnas Ansonskas Balderes-Sildedzes un Saveļjevas vārdā nosūtītais preses paziņojums liecina, ka Baldere-Sildedze un Nika Saveļjeva lūdz tiesībsargājošās institūcijas sākt kriminālprocesu pret organizētu noziedzīgo grupu.

Iesniegumā lūgts sākt kriminālprocesu saistībā ar reiderismu uzņēmumā "Olainfarm", pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un krāpšanu. "Iesniegumos izteikts aicinājums aizsargāt uzņēmuma, akcionāru un mantinieču intereses, jo pēdējo dienu notikumi AS "Olainfarm" liecina par ļaunprātīgu un negodprātīgu kontroles pārņemšanu pār šo uzņēmumu. Prettiesiskā ceļā "Olainfarm" vadībā ir nonākušas personas ar apšaubāmu reputāciju un kriminālu sodāmību Latvijā, kuri neslēpj savas iespējas ar koruptīvām metodēm ietekmēt tiesas un izmeklēšanas institūcijas. Ir pamats uzskatīt, ka uzņēmuma kontroles pārņemšanas mērķis ir tā aktīvu izvešana un uzņēmuma atsavināšana kādai trešajai ieinteresētai pusei par cenu, kas ir ievērojami zemāka par tirgus cenu," teikts medijiem adresētajā paziņojumā.

Iesniedzējas pauž viedokli, ka reiderisma rezultātā uzņēmums "Olainfarm" var tikt izsaimniekots, visiem akcionāriem nodarot apzināti būtisku zaudējumus un apdraudot uzņēmuma nākotni, par ko, atbilstoši Komerclikuma noteikumiem, personīgi atbildīgi ir uzņēmuma padomes un valdes locekļi.

Iesniegumos izteikts lūgums sākt kriminālprocesu pret organizētu grupu saistībā ar iesniegumā izklāstītajiem faktiem un apstākļiem.

Valsts policijas preses pārstāve Gita Gžibovska portālam "Delfi" apstiprināja, ka iesniegums Valsts policijā ir saņemts. Par tā turpmāko virzību tiks lemts.

Jau ziņots, ka 4. septembrī "Olainfarm" akcionāru sapulcē veiktas izmaiņas kompānijas padomē – atbilstoši akcionāru lēmumam darbu padomē vairs neturpināja Ivars Kalviņš, Milana Beļeviča un Ivars Godmanis, bet viņu vietā kā padomes priekšsēdētājs tika iecelts zvērināts advokāts Pāvels Rebenoks, Mārtiņš Krieķis un Daina Sirlaka. Darbu kompānijas padomē turpināja Irina Maligina un Signe Baldere-Sildedze.

Savukārt 11. septembrī darbu zāļu ražotāja padomē atstāja Baldere-Sildedze. Kompānijas pārstāvji informēja, ka ir saņemts Balderes-Sildedzes paziņojums par padomes locekļa amata atstāšanu no 11. septembra.

"Olainfarm" koncerna apgrozījums 2018. gada pirmajā pusgadā bija 61,844 miljoni eiro, kas ir par 1,4% mazāk nekā pērn attiecīgajā periodā, bet koncerna peļņa palielinājās par 1,5%, sasniedzot 5,786 miljonus eiro.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Ivars Godmanis Ivars Kalviņš Olainfarm
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form