Otrdien Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki Salacgrīvas novadā fiksējuši kādu ātrumpārkāpēju, kurš, vēlēdamies izvairīties no fotoradara, braucis ar apzināti slēptām numura zīmēm un pa Ainažu šoseju traucies ar ātrumu 185 kilometri stundā, portāls "Delfi" uzzināja Valsts policijā.

11. jūlijā, ap pulksten 14, Salacgrīvas novadā, autoceļa Rīga – Ainaži 48. kilometrā, virzienā uz Tūju ceļu policijas Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki, patrulējot ar trafarēto policijas automašīnu, pamanījuši aizdomīgu BMW markas spēkratu, kas nav ievērojis ceļu satiksmes noteikumus un arī pārsniedzis atļauto braukšanas ātrumu. Trafarētajai ekipāžai tobrīd nebija iespējas apturēt pārkāpēju, tāpēc policisti informācija nodeva netālu esošajai netrafarētajai policijas ekipāžai.

Pamanot ātrumpārkāpēju, policijas netrafarētajai automašīnai nekavējoties ieslēgtas bākugunis, taču BMW vadītājs uz to nav reaģējis un lielā ātrumā aizbraucis Igaunijas virzienā.

BMW vadītājs ceļa posmā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 90 kilometri stundā, traucies ar divreiz lielāku ātrumu – 185 kilometriem stundā. Policija arī uzsver, ka automašīnai trūka priekšējās reģistrācijas numura zīmes, kas policistos raisījis aizdomas par tās iespējamu zādzību. Policija sāka pakaļdzīšanos, kurā iesaistījušās divas Speciālo uzdevumu nodaļas policijas ekipāžas.

Sasniedzot likumpārkāpēja automašīnu, netrafarētajai policijas ekipāžai nācies izvairīties no avārijas situācijas, jo BMW vadītājs apdzinis citu automašīnu pa pretējo braukšanas joslu. Pēc īsa brīža, kad automašīna apturēta un tajā esošās personas aizturētas, konstatēts, ka abi vīrieši ir Igaunijas pilsoņi.

Vadītāja dokumentu pārbaudē konstatēts, ka BMW vadītājs ir dzimis 1990. gadā. Apsekojot apturēto automašīnu, likumsargi fiksējuši, ka transportlīdzeklim ir speciāli noņemta priekšējā numurzīme. Tāpat, lai aizmugurējā numura zīme nebūtu skaidri salasāma, slēpšanas nolūkos tās viens burts bija nosmērēts ar šokolādi.

Automašīnas vadītājs policistiem skaidrojis, ka viņam esot bijis ļoti jāsteidzas un, lai izvairītos no tā, ka fotoradars fiksētu pārkāpumu, viņš apzināti noņēmis automašīnas priekšējo numura zīmi, bet aizmugurējo centies nomaskēt ar šokolādi.

Vadītājs arī skaidroja, ka Igaunijā policija uz ceļiem ir krietni mazāk redzama, tādēļ domājis, ka arī Latvijā ir tāda pati situācija, proti, ka pārsvarā ātrumpārkāpumus fiksē fotoradari.

Par tik būtisku ātruma pārsniegšanu un numurzīmju apzinātu slēpšanu, BMW automašīnas vadītājam piemērots naudas sods 400 eiro apmērā, kā arī transportlīdzekļa vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums uz sešiem mēnešiem.

Papildus policija norāda, ka pēdējā laikā manāmi palielinājies nozagto automašīnu skaits, visbiežāk tiek zagtas tieši BMW markas automašīnas. Tādēļ ceļu policisti ikdienā pievērš lielu vērību šādas markas transportlīdzekļiem.

Tags

Automašīna Salacgrīva Valsts policija

Comment Form