Sirmgalves dzīvokļa lieta: Veinbergam un vēl trim personām ceļ apsūdzības
Foto: Pixabay

Rīgas tiesas apgabala prokuratūra ir cēlusi apsūdzības tiesu izpildītājam Rolandam Veinbergam un vēl trīs personām lietā par iespējamu īpašuma izkrāpšanu, noskaidroja aģentūra LETA.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Neminot apsūdzēto vārdus, prokuratūra paziņojumā presei raksta, ka prokurors pie kriminālatbildības ir saucis kādu valsts amatpersonu par krāpšanu lielā apmērā, organizētā grupā un par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, izraisot smagas sekas.

Tāpat apsūdzētas vēl trīs personas par krāpšanu lielā apmērā, organizētā grupā.

Attiecībā uz vēl vienu personu prokuratūrā pieņemts lēmums, bet persona ar to nav iepazīstināta, līdz ar ko prokuratūra šo lēmumu plašāk nekomentē. Aģentūrai LETA zināms, ka šī persona ir kāda notāre.

Lietu pirms nodošanas prokuratūrā izmeklēja Valsts policija. Šī iestāde nesen paziņojumā presei rakstīja, ka janvārī tika sākts kriminālprocess par iespējamu krāpšanu lielā apmērā, izmantojot viltoto vienkāršo vekseli un vēršot bezstrīdu vekseļa piespiedu izpildi piedziņas lietā uz 1932.gadā dzimušās sievietes naudas līdzekļiem - 28 000 eiro apmērā, kas palika no nekustamā īpašuma atsavināšanas izsolē.

Kriminālprocesā notika aktīva un efektīva izmeklēšana, kā rezultātā vairākām personām inkriminēts noziegums. Vairākām no personām sākotnēji tika piemērots ar brīvības atņemšanu saistīts drošības līdzeklis – apcietinājums. LETA jau rakstīja, ka viena no šīm personām ir kāda Kristina Lucenko.

Policijas izmeklēšanā noskaidrots, ka minētā personu grupa identiskā veidā, izmantojot viltotu vienkāršo vekseli un pēc tam vēršot bezstrīdus vekseļa piespiedu izpildi piedziņas lietā, ir apkrāpusi arī 1962.gadā dzimušu vīrieti, kurš noziedzīgo darbību rezultātā ir zaudējis savu nekustamo īpašumu, informēja Valsts policijā.

Februārī tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) no amata atstādinājis zvērinātu tiesu izpildītāju Veinbergu.

Šāds lēmums pieņemts pēc pieprasītās informācijas saņemšanas no Valsts policijas.

Bordāns iepriekš rakstīja, ka esot rosinājis visaptverošu pārbaudi, lai vērtētu visu iesaistīto amatpersonu atbildību - gan tiesu izpildītāja, gan notāres rīcību. Tāpat ministrija sadarbojas ar iesniedzējas pārstāvēm, lai operatīvi risinātu jautājumu par zaudētā īpašuma un naudas atgūšanu.

Bordāns arī ierosināja disciplinārlietu pret notāri.

Iepriekš TV3 raidījums "Nekā personīga" ziņoja, ka pirms astoņiem gadiem seniorie Eleonorai Ļaksai radušās pirmās saistības pret "Rīgas namu pārvaldnieku" (RNP), taču tās izdevies nokārtot. Pēdējos gados pasliktinoties veselībai, viņai radās pārvietošanās grūtības un vientuļā sirmgalve arvien retāk izgāja no mājām un aizmirsusi regulāri apmaksāt komunālos rēķinus. RNP par parādiem pirms diviem gadiem vērsās tiesā.

Parāda summa kopumā bijusi nedaudz virs 1000 eiro. Spriedums bijis par labu RNP, un sprieduma izpilde nonāca pie zvērināta tiesu izpildītāja Veinberga.

Lai gan viņam ir tiesības pārbaudīt parādnieces kontus, kurā piedziņas brīdī bija ap 8000 eiro, tiesu izpildītājs nenoņēma naudu no konta, bet izlika izsolē sirmgalves vienīgo mājokli.

Pensionāres dzīvokli pārdeva publiskā izsolē par 30 700 eiro. Sedzot Ļaksas parādu pret RNP, atlikušo summu tiesu izpildītājam vajadzēja aizskaitīt uz pensionāres kontu, taču tā nenotika, akcentē raidījums.

Attāla radiniece - māsas mazmeita, uzkopjot pensionāres dzīvokli, atradusi vairākus dokumentus, tostarp vekseli. Tajā rakstīts, ka aprīlī, divus mēnešus pēc izsoles apstiprināšanas tiesā, pensionāre no kādas 30 gadus vecas Kristinas Lucenko aizņēmusies 28 000 eiro. Summu ir identiska tai, kas palika pāri no dzīvokļa pārdošanas, un ko tiesu izpildītājam vajadzēja pārskaitīt pensionārei, norāda "Nekā personīga"

Vekselis it kā izdots Imantā, laikā, kad sirmgalve vairs viena nevarēja iziet no mājas. Kā norāda raidījums, bez smalkām paraksta ekspertīzēm var redzēt, ka uz vekseļa nav parakstījusies Ļaksa, bet viņas parakstu kāds nemākulīgi centies atdarināt.

Luceno jau divas nedēļas pēc it kā vekseļa izdošanas pieprasījusi naudu atdot, vēršoties pie notāres Ingas Muciņas un tad tiesā. Lieta atkal nonākusi pie tiesu izpildītāja Veinberga. Neviena no amatpersonām neesot pārbaudījusi, vai vekselis nav viltots, un 28 000 eiro Veinbergs jau pārskaitījis uz Lucenko kontu Lielbritānijā, vēstīja raidījums.

Ļaksas pārstāve raidījumam norādīja, ka zvērināta notāra rīcība ir diezgan aizdomīga, jo viņš apzināti aizturējis izmaksu uz parādnieces kontu un, izmantojot Lucenko ne Latvijā reģistrēto kontu, līdzekļi aizskaitīti trešajai personai.

Rezultātā dažu mēnešu laikā sirmgalve palikusi ne tikai bez dzīvokļa, bet arī bez naudas, par kuru varētu iegādāties citu mitekli vai segt vismaz pansionāta izmaksas, akcentēja "Nekā personīga".

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Jānis Bordāns Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form