Stājies spēkā spriedums krimināllietā par vīrieša noslepkavošanu un sadedzināšanu Rēzeknes novadā
Foto: stock.xchng

Augstākās tiesas (AT) Krimināllietu departaments šodien noraidīja kasācijas sūdzību krimināllietā, kurā par vīrieša noslepkavošanu un sadedzināšanu Rēzeknes novadā apsūdzēti četri cilvēki, pavēstīja AT pārstāve Baiba Kataja.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Līdz ar to spēkā ir stājies Latgales apgabaltiesas notiesājošais spriedums, saskaņā ar kuru visiem četriem apsūdzētajiem vairāki gadi jāpavada cietumā.

Apelācijas instances tiesa mīkstināja piemēroto sodu diviem no četriem apsūdzētajiem.

Pēc Krimināllikuma 117.panta 5.punkta par slepkavību, ja pēc tās izdarīta līķa apgānīšana, apsūdzētajam 1992.gadā dzimušajam Mārtiņam Kuzmanam, kuram bija piespriests 18 gadu cietumsods ar probācijas uzraudzību uz trim gadiem, sods tika samazināts līdz 15 gadiem cietumā ar probācijas uzraudzību uz trim gadiem.

Savukārt pēc Krimināllikuma 117.panta 10.punkta - par slepkavību, ja to izdarījusi personu grupa, - un 20.panta 3.daļas - par citu personu uzkūdīšanu izdarīt noziedzīgu nodarījumu - apsūdzētajai 1973.gadā dzimušajai Ingai Kuzmanei, kurai Rēzeknes tiesa bija piespriedusi 17 gadu cietumsodu ar probācijas uzraudzību uz trim gadiem, sods tika samazināts līdz 11 gadiem un sešiem mēnešiem cietumā ar probācijas uzraudzību uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem.

Pēc Krimināllikuma 117.panta 5.punkta apsūdzētajam 1997.gadā dzimušajam Jānim Kuzmanam piespriestais sods - brīvības atņemšana uz 13 gadiem ar probācijas uzraudzību uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem, kā arī 11 dienu cietumsods no iepriekš neizciesta soda - tika atstāts bez izmaiņām.

Tiesa arī nemainīja Latgales apgabaltiesas piespriesto sodu arī 1993.gadā dzimušajam Jānim Sutirinam , kurš apsūdzēts pēc 228.panta par līķa apgānīšanu, 313.panta par nozieguma pēdu slēpšanu, ja slēpjamais noziegums ir smags, un 185.panta - par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu -, kuram pirmās instances tiesa bija piespriedusi divu gadu un sešu mēnešu cietumsodu ar probācijas uzraudzību uz vienu gadu un 200 stundas piespiedu darba.

Apsūdzētajiem Mārtiņam, Jānim un Ingai Kuzmaniem solidāri arī jāizmaksā 48 200 eiro morālā kompensācija cietušajai pusei un 1800 eiro materiālā kompensācija valstij.

Jau vēstīts, ka 2015.gada 4.maija vakarā policija saņēma iesniegumu par 1989.gadā dzimušā Jāņa Kalvāna, kurš 2.maijā aizbrauca no Rēzeknes novada Nautrēnu pagasta Kapiņiem ar savu automašīnu "Mercedes" un neatgriezās, pazušanu un sāka operatīvos meklēšanas pasākumus.

Bez policijas pazudušā meklēšanā aktīvi piedalījās arī radinieki, vietējie iedzīvotāji, Valsts ugunsdzēsības un glābšanās dienesta darbinieki.

9.maijā meklēšanas rezultātā Rēzeknes novada Nautrēnu pagastā tika atrasta automašīnas "Mercedes" aizdedzināšanas vieta, automašīnas detaļu atliekas, kā arī apdegušu cilvēka kaulu atliekas. Nekavējoties tika sākts kriminālprocess.

Divas dienas vēlāk uz aizdomu pamata par Kalvāna noslepkavošanu policijas darbinieki aizturēja trīs 1992.,1993. un1997.gadā dzimušus vīriešus. Turpinot izmeklēšanu, tika noskaidrots, ka 3.maijā Rēzeknes novada Nautrēnu pagastā aizturētie piedalījās cietušā vīrieša nonāvēšanā, to, iespējams, piekaujot.

Slēpjot nozieguma pēdas, slepkavas sadedzinājuši vīrieša līķi, bet viņa pelnus izkaisījuši tuvākajā apkārtnē. Sadedzināta mežā, izjaukta detaļās, sagriezta un noslīcināta meliorācijas grāvī un netālu esošā dīķī tikusi arī Kalvāna automašīna "Mercedes". Nosedzot ar koku zariem, varmākas mēģinājuši apslēpt arī automašīnas dedzināšanas vietu.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Mercedes Rēzekne Skola
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form