Tiesa apcietina prokremlisko aktīvisti Andrijecu
Foto: LETA

Rīgas pilsētas tiesa trešdien kā drošības līdzekli piemērojusi apcietinājumu prokremliskajai aktīvistei Tatjanai Andrijeca, kura saskaņā ar Valsts drošības dienesta (VDD) rīcībā esošo informāciju ir iesaistīta pret Latvijas nacionālās drošības interesēm vērstās aktivitātēs saziņas lietotnē "Telegram" izveidotā kanālā "Baltijas antifašisti".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Andrijecai būs iespēja pārsūdzēt tiesas lēmumu Rīgas apgabaltiesā. Advokāte Imma Jansone apliecināja, ka tiesā piedāvājusi noteikt drošība naudu, taču tiesa bijusi pretējās domās.

Tiesas lēmumu plānots pārsūdzēt, norādīja advokāte un piebilda, ka aizstāvamā savu vainu inkriminētajā nodarījumā neatzīst.

Jau ziņots, ka aktīviste kopā ar citiem patlaban Krievijā dzīvojošiem Latvijas valstpiederīgajiem VDD 2022. gada 28. novembrī sāktajā kriminālprocesā tiek turēta aizdomās par palīdzības sniegšanu Krievijai pret Latviju vērstā darbībā, izvēršot sistemātiskus propagandas un ietekmes pasākumus saziņas lietotnē "Telegram".

Viņa ir viena no kanāla "Baltijas antifašisti" administratoriem un moderatoriem. Andrijeca kopš 2022. gada augusta dzīvoja Krievijā, taču nesen ieradās Latvijā.

VDD Andrijecas uzturēšanās vietā veica tiesas sankcionētu kratīšanu, iegūstot dažādus datu nesējus, kuru saturu izvērtēs turpmākās izmeklēšanas gaitā.

VDD "Telegram" kanālā "Baltijas antifašisti" ir konstatējis dažādas pret Latvijas nacionālās drošības interesēm vērstas aktivitātes.

Šajā kanālā pastāvīgi tiek slavināta Krievija, tās politiskais režīms, ārpolitika un īstenotā agresija pret Ukrainu. Kanālā tiek publicēti aicinājumi veikt kiberuzbrukumus Latvijas valsts pārvaldes institūcijām un privātā sektora uzņēmumiem. Kanāla sekotāji tiek aicināti vākt informāciju par Latvijas Nacionālo bruņoto spēku un NATO sabiedroto spēku infrastruktūru Latvijas teritorijā.

Tāpat kanālā tiek apkopota informācija par Latvijas valsts amatpersonām un citām sabiedrībā zināmām personām, kuras savā politiskajā un sabiedriskajā darbībā vēršas pret Krievijas izvērsto karu Ukrainā. Kā apgalvots kanālā, informāciju plānots nodot Krievijas specdienestiem un citām institūcijām, lai pret šīm personām tiktu īstenoti dažādi pasākumi.

VDD vērtējumā šo aktivitāšu galvenais mērķis ir atbilstoši Krievijas interesēm ietekmēt sabiedrisko domu un lēmumu pieņemšanas procesu Latvijā, izdarot psiholoģisku spiedienu pret Latvijas amatpersonām un sabiedrību.

Jau ziņots, ka kriminālprocesu saistībā ar pretvalstiskām aktivitātēm "Telegram" kanālā "Baltijas antifašisti" un vairākos līdzīga satura kanālos VDD sācis uz aizdomu pamata par palīdzību ārvalstij pret Latviju vērstā darbībā.

Šajos "Telegram" kanālos tika apkopota informācija par Latvijas amatpersonām un citām sabiedrībā zināmām personām, kuru darbība esot vērsta pret Krievijas interesēm. Kanālos tika publicēta arī sensitīva rakstura informācija, piemēram, par šo personu iespējamo dzīvesvietu un ģimenes locekļiem.

VDD Andrijecu minējis 2021. gada darbības pārskatā, kur teikts, ka 2021. gada otrajā pusē par nereģistrētās organizācijas "Krievijas tautiešu Latvijā jauniešu padomes" (KTLJP) vadītāju tika iecelta partijas "Latvijas Krievu savienība" (LKS) aktīviste un Sanktpēterburgas Valsts universitātes studente Andrijeca, kura, esot jau KTLJP vadītājas amatā, 2021. gada oktobrī apmeklēja Maskavā notikušo 7.Vispasaules Krievijas tautiešu kongresu.

Andrijeca regulāri ir piedalījusies LKS un "tautiešu" aktīvistu organizētajos publiskajos pasākumos, kuru primārais mērķis bijis Kremļa agresīvās ārpolitikas propagandas vajadzībām nodrošināt priekšstatu par Latvijā it kā notiekošo krievu tautības cilvēku apspiešanu un valdošo "spiegu māniju", teikts VDD pārskatā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.