Tiesa līdz janvārim atliek Vecrīgas grautiņu krimināllietu; prokurors vēlas to sadalīt divās daļās
Foto: LETA

Rīgas apgabaltiesa līdz nākamā gada 5.janvārim atlika Vecrīgas grautiņu krimināllietas izskatīšanu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tiesa otrdien nolēma, ka uz nākamo tiesas sēdi piespiedu kārtā jāatved tie apsūdzētie, kuri nebija otrdien ieradušies un nebija devuši tiesai par sevi ziņu.

Nākamajā tiesas sēdē būs jānodrošina aizstāvju piedalīšanās tiem apsūdzētajiem, kuri otrdien lūdza to darīt. Nākamajā sēdē tiesa arī plānojusi lemt par lietas sadalīšanu.

Lai 13.janvāra Vecrīgas grautiņu lietu izskatītu saprātīgos termiņos, prokurors tiesai ierosināja lietu sadalīt divās daļās.

Par kritēriju, pēc kura sadalīt lietu, prokurors ierosināja noteikt to, ka daļa apsūdzēto savu vainu pirmstiesas izmeklēšanas laikā bija atzinuši pilnībā, kā arī bija pieteikuši lūgumu par pierādījumu pārbaudes neizdarīšanu.

Ņemot vērā minēto, prokurors tiesai piedāvāja lietu sadalīt divās nosacītās daļās – vienā būtu tie apsūdzētie, kuri vainu atzina pirmstiesas procesā, otrā paliktu pārējie.

Šis prokurora lūgums lietas dalībnieku vidū izraisīja diskusijas. Gan apsūdzētie, gan viņu aizstāvji piekrīt, ka lietas izskatīšanai jānotiek saprātīgos termiņos, taču daļa lietas sadalīšanai nepiekrita. Piemēram, kāds no apsūdzēto aizstāvjiem uzsvēra, ka vainas atzīšana notikusi pirmstiesas izmeklēšanā, taču tagad tiesas procesa laikā tā var mainīties. Vēl kāds aizstāvis ierosināja lietu sadalīt vairākās daļās, proti, katrā lietā būtu pa 10 apsūdzētajiem.

Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesa otrdien sāka tiesas procesu krimināllietā, kurā apsūdzēti 68 vīrieši par piedalīšanos grautiņos 2009.gada 13.janvārī.


Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form