Turpina pieaugt kūlas ugunsgrēku skaits
Foto: F64

Latvijā turpina pieaugt sausās zāles dedzināšanas gadījumu skaits – aizvadītajā diennaktī valstī dzēsti 11 kūlas ugunsgrēki, kas ir par četriem vairāk nekā diennakti iepriekš, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā operatīvā informācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

11 ir šosezon lielākais vienā diennaktī reģistrēto kūlas ugunsgrēku skaits, lai gan iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka sausākajās pavasara dienās pērnās zāles dedzināšanas gadījumu skaits mēdz sasniegt vairākus desmitus un reizēm pat pārsniegt 100.

Kopumā vakar Latvijā reģistrēti 30 ugunsgrēki, vienā no tiem gājis bojā cilvēks. Neskaitot 11 jau pieminētos kūlas degšanas gadījumus, astoņi ugunsgrēki reģistrēti novados, pieci – Rīgā, bet seši –citās pilsētās.

Ugunsdzēsēji atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un administratīvi sodāma. Tā apdraud cilvēku īpašumus, veselību un dzīvību. Kūlas dedzināšanas rezultātā izdeg lauki, nodeg ēkas un cieš vai pat iet bojā cilvēki. Sausās zāles svilināšana arī nodara būtisku kaitējumu dabai un tās bioloģiskajai daudzveidībai.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 179. panta 4. daļu par kūlas dedzināšanu piemēro naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro apmērā. Savukārt atbilstoši LAPK 51. panta 2. daļai par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 140 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām – no 700 līdz 2900 eiro.

Vienlaicīgi VUGD informē, ka atbilstoši ugunsdrošības noteikumiem zemes īpašniekiem jāveic nepieciešamie pasākumi, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana. Par šīs prasības pārkāpšanu VUGD atbilstoši LAPK 179. panta 1. daļai piemēro naudas sodu fiziskajām personām no 30 līdz 280 eiro apmērā, bet juridiskajām personām – no 280 līdz 1400 eiro.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Kūlas dedzināšana Ugunsdzēsēji VUGD
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form