Uzņēmēju tiesās par izvairīšanos maksāt 58 000 eiro nodokļus
Foto: PantherMedia/Scanpix

Šā gada 18. decembrī Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokurors tiesai nosūtīja krimināllietu, kurā kāda uzņēmuma valdes loceklis apsūdzēts par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielos apmēros, radot valstij vairāk nekā 58 000 eiro zaudējumus. Apsūdzības šajā lietā uzrādītas diviem cilvēkiem, portāls "Delfi" uzzināja prokuratūrā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā apsūdzēts kāda uzņēmums valdes loceklis, kurš mantkārības dēļ un uzņēmuma interesēs, nolēma ziņojumos par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no darba ņēmēju darba ienākumiem, iedzīvotāju ienākuma nodokli un uzņēmējdarbības riska valsts nodevu pārskata mēnesī norādīt apzināti nepatiesu informāciju par uzņēmuma darba ņēmējiem un viņu darba samaksu.

Īstenojot savu noziedzīgo nodomu, apsūdzētais deva norādījumu personai, kura kārtoja uzņēmuma grāmatvedību un kura nebija informēta par viņa noziedzīgajām darbībām, izveidoja VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā un iesniedza uzņēmuma ziņojumus, kuros netika norādīta informācija par vairākiem uzņēmuma darba ņēmējiem, darba ienākumiem un aprēķinātiem nodokļiem.

Šādas rīcības rezultātā, uzņēmums izvairījās no nodokļu nomaksas vairāk nekā 58 000 eiro apmērā.

Turklāt apsūdzētais uzņēmuma valdes loceklis izmaksāja grāmatvedības uzskaitē neuzrādīto darba samaksu vairāk nekā 37 000 eiro apmērā un vēl viens lietā apsūdzētais vīrietis atbalstīja grāmatvedības uzskaitē neuzrādītās darba samaksas izmaksāšanu skaidrā naudā vairākiem darba ņēmējiem.

Viens apsūdzētais vīrietis pie kriminālatbildības saukts pēc Krimināllikuma 218.panta otrās daļas, un 217.1 panta pirmās daļas savukārt otrs apsūdzētais vīrietis pie kriminālatbildības saukts pēc Krimināllikuma 20.panta ceturtās daļas un 217.1 panta pirmās daļas.

Lieta izskatīšanai nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.


Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form