Valsts policija sāk kriminālprocesu par automašīnas izkrāpšanu
Foto: Shutterstock

Valsts policija sākusi kriminālprocesu par kādu gadījumu Liepājā, kur sievietei izkrāpta automašīna, portālu "Delfi" informēja policijā.

Likumsargu sniegtā informācija liecina, ka sieviete internetā ievietojusi sludinājumu, ka pārdod savu automašīnu, uz ko atsaucies kāds vīrietis.

13. novembrī vīrietis, potenciālais automašīnas pircējs, atsaucoties uz sludinājumu un pēc vienošanās, ieradies uz norunāto vietu un, izmantojot uzticēšanos un apvārdojot sievieti, uzstājīgi un ar viltu panācis vēlamo, proti, sieviete atdevusi viņam automašīnas atslēgas. Vīrietis ar šo automašīnu aizbraucis.

Vīrietis bija solījis naudu par automašīnas iegādi pārskaitīt, taču, tā kā tas netika izdarīts, 15. novembrī sieviete Valsts policijā uzrakstīja iesniegumu par automašīnas izkrāpšanu.

Valsts policija, reaģējot uz saņemto informāciju, minēto transportlīdzekli tajā pašā dienā apturēja Liepājā, Brīvības ielā.

Veicot alkohola pārbaudi izelpā, konstatēts, ka vīrietis to vadījis alkohola reibumā. Viņa izelpā konstatētas 0,72 promiles alkohola, tāpat vīrietim nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību.

Valsts policijā sākti kriminālprocesi par izkrāptu automašīnu un par transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē un bez tiesībām.

Valsts policija aicina iedzīvotājus pirms darījuma slēgšanas izvērtēt visus iespējamos riskus un vēlams preci nodot pircējam klātienē tikai pēc tam, kad saņemta samaksa. Darījums klātienē pasargās abas puses – gan pārdevēju no naudas nesaņemšanas un arī pircēju no preces neiegūšanas.

Tāpat būtu ieteicams piefiksēt preces pirkšanas-pārdošanas faktu un pārdevēja-pircēja datus, jo tādā gadījumā būs iespējams vieglāk pierādīt iespējamo krāpšanu, norāda likumsargi.

Tags

Valsts policija

Comment Form