VDD saņēmis vienu signālu par iespējamu balsu pirkšanu EP vēlēšanās
Foto: LETA

Valsts drošības dienests (VDD) līdz šim kopumā saņēmis 12 tā dēvētos signālus par iespējamiem pārkāpumiem Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu norisē un viens no tiem bija par iespējamu balsu pirkšanu, portāls "Delfi" uzzināja drošības dienestā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

VDD informē, ka ir apkopojis dienesta rīcībā esošo aktuālo informāciju saistībā ar EP vēlēšanu norisi Latvijā. Dienests līdz šim kopumā saņēmis 12 tā dēvētos signālus par iespējamiem pārkāpumiem EP vēlēšanu norisē – galvenokārt līdz šim saņemtie signāli saistīti ar vēlēšanu organizatoriskiem jautājumiem. Vienā gadījumā informācija saņemta par iespējamu balsu pirkšanu.

Informācija apkopota par laika posmu pirms vēlēšanām, kā arī par sestdienu, vēlēšanu dienu, līdz pulksten 12. Atsevišķi signāli uz šo brīdi jau ir pārbaudīti un informācija nav apstiprinājusies, norāda VDD. Vienlaikus citos gadījumos informācijas pārbaude vēl nav noslēgusies.

Līdz šim neviens kriminālprocess nav sākts.

VDD atgādina, ka par apzinātu prettiesisku kavēšanu personai brīvi realizēt tiesības vēlēt deputātus vai tikt ievēlētai, ir paredzēta kriminālatbildība. Par nelikumīgu atzīstama rīcība, ja kavēšana brīvi realizēt tiesības vēlēt notikusi, lietojot vardarbību, viltu, draudus, uzpirkšanu vai citā prettiesiskā veidā.

Tāpat Krimināllikumā ir noteikta atbildība par apzinātu balsu nepareizu saskaitīšanu, kā arī par apzinātu aizklātas balsošanas pārkāpšanu, ko izdarījusi valsts amatpersona vai vēlēšanu komisijas loceklis.

Par gadījumiem, kad personai solīts samaksāt, piesolīti citi materiāli un nemateriāli labumi par viņas balsi vai citā veidā ietekmēta brīva izvēle, VDD aicina Latvijas iedzīvotājus informēt dienestu. To iespējams darīt pa tālruni 67208964 vai e-pastu dd@vdd.gov.lv jebkurā diennakts laikā.

Vienlaikus dienests aicina iedzīvotājus informēt arī par gadījumiem, kad pastāv aizdomas par iespējamām pretlikumīgām darbībām, piemēram, apzināti nepareizu balsu saskaitīšanu par labu kādai partijai vai deputāta kandidātam.

Iespēju robežās personas, kurām ir šāda veida informācija, lūgtas fiksēt pēc iespējas precīzākas iespējamo pārkāpumu detaļas, veikt iespējamo pārkāpumu foto, video vai audio fiksēšanu. VDD garantē informācijas avota konfidencialitāti.

VDD pateicas visiem, kuri ir informējuši dienestu par iespējamiem pārkāpumiem vēlēšanu laikā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form