VID atklāj nelikumības Dzintaru koncertzāles krēslu iepirkumā
Foto: Valsts ieņēmumu dienests

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas (NMPP) amatpersonas jūlijā veikušas procesuālās darbības kādā Pierīgas koncertzālēm, informēja VID. VID kopā ar šo paziņojumu izplatītajās fotogrāfijās redzami krēsli, kas ir nesajaucami līdzīgi tiem, ar kādiem aprīkota Dzintaru koncertzāle.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informēja dienestā, veicot virkni izmeklēšanas un operatīvo darbību, noskaidrots, ka noziedzīgs grupējums veica nelikumīgas darbības krēslu piegādē koncertzālei.

Uzņēmums veica fiktīvu krēslu piegādi kādam ārvalstu uzņēmumam, kurš savukārt krēslus publiskā iepirkuma konkursa rezultātā piegādāja pasūtītājam – koncertzālei.

Uzņēmums deklarēja PVN ar 0% likmi, nevis 21%, kā tas būtu, ja krēslu piegāde tiktu veikta Latvijas darījumu partnerim.

Kā uzsvēra VID, minētais fakts norāda, ka darījumam ir fiktīvs raksturs, lai izvairītos no nodokļu nomaksas, kā arī slēptu saistību starp konkursa izsludinātāju un patieso preču (krēslu) piegādātāju. Uzņēmumus pēc fiktīvā darījuma par, iespējams, noziedzīgi iegūtiem līdzekļiem iegādājās automašīnas "Lexus RX".

Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros VID darbinieki veica sešas kratīšanas kriminālprocesā iesaistīto personu dzīves vietās, transportlīdzekļos un birojos. Kratīšanu laikā tika atrasti un izņemti kriminālprocesam nozīmīgi pierādījumi.

Tika aizturētas trīs personas, kā arī uzlikts arests automašīnai "Lexus RX".

Kā vēsta Latvijas Televīzija, atsaucoties uz tās rīcībā esošo informāciju, aizturēts Dzintaru koncertzāles tehniskais direktors un prokūrists Deniss Piļkevičs, kurš pirms pieciem gadiem veiktā krēslu iepirkuma laikā bijis iepirkumu komisijas vadītājs.

Saistībā ar noziedzīgā grupējuma darbībām VID sākts kriminālprocess. VID šobrīd plašāku informāciju nesniedz.

Dienestā atgādina, ka saskaņā ar likumu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

SIA "Dzintaru koncertzāle" vienīgais valdes loceklis ir Guntars Ķirsis. Vienīgā uzņēmuma kapitāldaļu turētāja ir Jūrmalas dome.

Kā liecina Ķirša, kurš ieņem arī citus amatus, tostarp ir VSIA "Latvijas koncerti" valdes loceklis, amatpersonas deklarācija, viņa valdījumā ir auto "Lexus RX 400H".

Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību speciālists Mārtiņš Pučka, atsaucoties uz valdes locekļa Guntara Ķirša pausto, komentēja, ka koncertzāle nevar sniegt informāciju par citu iestāžu darbībām. Koncertzālei arī neesot informācijas, vai starp VID aizturētajiem ir koncertzāles amatpersonas vai darbinieki.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Dzintaru koncertzāle Jūrmalas dome Lexus RX PVN VID
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form