VID lūdz sākt kriminālvajāšanu par aplokšņu algām kokapstrādes uzņēmumā
Foto: LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde šā gada martā Austrumlatgales prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīja kriminālprocesu pret vienu cilvēku par grāmatvedības uzskaitē neuzrādītas darba samaksas izmaksu kokapstrādes uzņēmumā, portāls "Delfi" uzzināja VID.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka persona, būdama valdes loceklis uzņēmumā, kas nodarbojās ar kokapstrādi, laika posmā no 2020. gada septembrim līdz 2021. gada jūnijam darbiniekiem izmaksāja grāmatvedības uzskaitē neuzrādītu darba samaksu vairāk nekā 17 073,52 eiro.

Kriminālprocess martā nosūtīts kriminālvajāšanas uzsākšanai pēc noziedzīga nodarījuma pazīmēm, kas paredzētas Krimināllikuma 217.1. pantā – par darba samaksas noteikumu pārkāpšanu.

Likums par to vainīgajam kā sodu paredz piemērot brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai sabiedrisko darbu, vai naudas sodu un atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz trim gadiem.

VID atgādina, ka 2021. gadā VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde lūdza sākt kriminālvajāšanu pret šo pašu personu par darba samaksas noteikumu pārkāpšanu un izvairīšanos no nodokļu nomaksas.

Atbilstoši Kriminālprocesa likuma 19. pantam neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

VID aicina iedzīvotājus ziņot par gadījumiem, kad tiek izmaksātas "aplokšņu" algas, zvanot pa VID bezmaksas anonīmo uzticības tālruni +371 80009070 vai rakstot uz e-pasta adresi parkapumi@vid.gov.lv.

VID aicina iedzīvotājus apzināties, ka "aplokšņu" algu gadījumā par viņiem netiek veiktas sociālās iemaksas un tas negatīvi ietekmē viņu iespējas nākotnē saņemt vecuma pensiju, kā arī citus valstī noteiktos sociālos pakalpojumus.

Tags

VID
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form