Foto: LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīja divus kriminālprocesus pret trīs personām par aplokšņu algu izmaksu un izvairīšanos no nodokļu nomaksas, portālu "Delfi" informēja dienestā.

Vienā no kriminālprocesiem pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka kāda persona, būdama valdes loceklis uzņēmumā, kas nodarbojās ar pārtikas produktu, alkohola un tabakas izstrādājumu piegādi kuģiem, laika posmā no 2018. gada augusta līdz 2021. gada aprīlim nodarbinātajiem darbiniekiem izmaksāja grāmatvedības uzskaitē neuzrādītu darba samaksu 157 248 eiro apmērā, nenomaksājot iedzīvotāju ienākuma nodokli un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, tādejādi nodarot kaitējumu valsts budžetam 83 269 eiro apmērā.

Kriminālprocesā šī gada novembrī pieņemts lēmums par procesa uzsākšanu par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu juridiskajai personai.

Otrajā kriminālprocesā pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka kravu pārvadājumu uzņēmumā amatpersonas laika posmā no 2016. gada maija līdz 2019. gada jūnijam izmaksāja darbiniekiem grāmatvedības uzskaitē neuzrādītu darba samaksu 80 606 eiro apmērā, kā arī izvairījās no nodokļu nomaksas 98 822,58 eiro apmērā, tai skaitā nenomaksājot aktuālos nodokļu maksājumus 34 483,81 eiro apmērā.

Kriminālprocesi nosūtīti kriminālvajāšanas uzsākšanai pēc Krimināllikuma 217.1 pantā un 218. panta otrajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu pazīmēm. Kriminālvajāšanu lūgts uzsākt pret trīs personām.

Krimināllikuma 217.1 pants kā sodu paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz trim gadiem.

Savukārt 218. panta otrā daļa kā sodu paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!