VID lūdz sodīt cigarešu kontrabandistu grupējumu; apsūdzēto vidū - trīs bijušie policisti
Foto: VID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas kriminālpārvalde novembra sākumā Latgales tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīja kriminālprocesu pret deviņām personām, tostarp, trim bijušajiem Valsts policijas darbiniekiem, par par cigarešu kontrabandu lielā apmērā organizētā grupā, portāls "Delfi" uzzināja Valsts policijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kontrabandistu grupējuma darbību izdevās apturēt 2013.gada jūnijā Latgalē. Kriminālprocesā tika izņemti 6,9 miljoni cigarešu „Премьер" un tā novērsts 722 400 latu kaitējums budžetam.

Piecas personas sākotnēji tika apcietinātas, bet vēl četrām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Likums par kontrabandu, ja to izdarījusi organizēta grupa vai tā izdarīta lielā apmērā, kā sodu paredz piemērot brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz 11 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās, atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

VID Muitas kriminālpārvaldes darbinieki 2013.gada 11.jūnijā veica kādai Latvijā reģistrētai komercsabiedrībai piederošas teritorijas pārbaudi Varakļānos. Pārbaudē tika konstatēts, ka teritorijā notiek valstī  nelegāli ievestu cigarešu „Премьер" pārkraušana no automašīnas DAF uz citu transportlīdzekli.

Cigaretes Latvijā tika ievestas no Baltkrievijas caur Pāternieku muitas kontroles punktu. Pārbaudes rezultātā tika pārtraukta 6 880 000 kontrabandas ceļā ievestu ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām marķētu cigarešu pārkraušana un tālāka realizācija, tādējādi novēršot kaitējumu valsts budžetam aptuveni 722 400 latu apmērā.

Veicot teritorijā esošo personu aizturēšanu, notikuma vietā esošie krāvēji un kontrabandas organizētāji mēģināja aizbēgt. Tika uzsākta pakaļdzīšanās, sešas personas un automašīnas DAF vadītājs tika aizturēti. Vienai personai izdevās aizbēgt.

2013.gada 11.jūnijā VID Muitas kriminālpārvaldē tika uzsākts kriminālprocess par muitošanai pakļauto  preču - 6 880 000 cigarešu „Премьер"  kontrabandu lielā apmērā, ko īstenoja organizēta personu grupa  ar automašīnu DAF, noslēpjot cigaretes no muitas kontroles automašīnas piekabē zem koka skaidām.

Kriminālprocesa ietvaros tika veiktas 11 kratīšanas Rēzeknē, Varakļānos, Jaunaglonā, Viļānu un Daugavpils novadā aizturēto personu dzīvesvietās un komercdarbības telpās. Kratīšanu laikā tika izņemti pieci transportlīdzekļi, tajā skaitā viena piekabe, liels apjoms lietisko pierādījumu, tajā skaitā priekšmeti, kas varētu tikt izmantoti slēpņu izveidošanai kravas automašīnās.

Kriminālprocesa ietvaros sākotnēji tika aizturētas astoņas personas, no kurām trīs bija kādreizējie Valsts policijas darbinieki. Par aizdomās turētajiem atzītas deviņas personas, no kurām piecām tika piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums, bet četrām  - ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi

Šobrīd visām personām piemēroti dažādi ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Viena persona, kurai no notikuma vietas izdevās aizbēgt, tika izsludināta meklēšanā, taču pēc pusotra mēneša viņa pati pieteicās likumsargiem, jo saprata, ka atrodas aktīvā meklēšanā un tās personība ir noskaidrota.

Kriminālprocesā tika savākts pietiekams pierādījumu kopums un 2014.gada 5.novembrī tas nosūtīts kriminālvajāšanas uzsākšanai Latgales tiesas apgabala prokuratūrai, informē VID.         
Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Cigaretes Daugavpils Latgale Valsts policija VID
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form