Foto: VID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde šī gada aprīlī uzsāka kriminālprocesu pret personu grupu, kas, izmantojot vairāku uzņēmumu datus un veicot aizdomīgus darījumus, legalizēja noziedzīgi iegūtus līdzekļus vairāk nekā septiņu miljonu eiro apmērā, portāls "Delfi" uzzināja VID.

Kriminālprocesa ietvaros notiek pirmstiesas izmeklēšana par aizdomīgiem darījumiem un personu grupas izveidotu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas shēmu.

VID noskaidrojis, ka laika periodā no 2019. gada 1. augusta līdz 2020. gada aprīlim, izmantojot fiktīvu uzņēmumu ķēdi, tika pārdotas sadārdzinātas biopolimēra granulas, tādējādi legalizējot noziedzīgi iegūtus līdzekļus.

Fiktīvo darījumu shēmā bija iesaistīti Latvijā, Baltkrievijā, Krievijā un Austrijā reģistrēti uzņēmumi.

Kriminālprocesa ietvaros tika veiktas sešas kratīšanas muitas teritorijā Rīgā, kā arī kriminālprocesā iesaistīto personu dzīvesvietās un uzņēmumu juridiskajās adresēs Rīgā un ārpus Rīgas teritorijas.

Kratīšanu laikā tika izņemti nozīmīgi izmeklēšanas pierādījumi – grāmatvedības dokumenti, informācija elektroniskajos datu nesējos, datori un mobilie telefoni, kā arī citi dokumenti un priekšmeti, kam var būt pierādījuma nozīme kriminālprocesā.

Mantisko jautājumu nodrošināšanai uzlikts arests 520 tonnu biopolimēra granulu kravai aptuveni piecu miljonu eiro vērtībā.

Saistībā ar personu grupas noziedzīgajām darbībām ir uzsākts kriminālprocess par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā vai organizētā grupā, kas kā sodu paredz piemērot brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz 12 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija netiks sniegta.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19.pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!