Vides dienests aptur trīs nelikumīgu autoservisu darbību Rīgā un Babītē
Foto: VVD

Valsts vides dienests (VVD) apturējis trīs nelikumīgu autoservisu – divu autoservisu Rīgā un viena autoservisa Babītes novadā – darbību, jo tie darbojušies bez nepieciešamās vides atļaujas, kā arī divi autoservisi bija izveidoti teritorijās, kur saskaņā ar pašvaldību teritorijas plānošanas dokumentiem šādas darbības veikšana nav atļauta, portālu "Delfi" informēja VVD pārstāve Kristīne Kļaveniece.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pārbaudot no iedzīvotājiem saņemto informāciju, VVD konstatēja, ka kādā īpašumā Babītes novada Vikuļos, Dienvidvēju ielā 1, tiek veikta automašīnu apkope un remonts, bez nepieciešamās vides atļaujas. Papildu teritorija, kur tiek veikta šī darbība, noteikta kā savrupmāju apbūves teritorija, kur šādu darbību veikt nav atļauts.

Tāpat VVD apturējis arī nelikumīgi izveidota SIA "Vilseko" autoservisa darbību Rīgā Aglonas ielā 59. Šo uzņēmumu VVD jau iepriekš bija informējis par to, ka šādu darbību konkrētajā teritorijā aizliegts veikt, jo šī teritorija ir noteikta kā dzīvojamās apbūves teritorija. Tomēr atkārtotas pārbaudes laikā vides inspektori konstatēja, ka uzņēmums turpina nelikumīgo darbību.

Abos gadījumos lēmumi par darbības apturēšanu pieņemti, jo turpmāka šo autoservisu darbība var radīt kaitējumu videi, kā arī traucēt apkārtējos iedzīvotājus un negatīvi ietekmēt viņu dzīves kvalitāti un veselību. Papildus VVD norāda, ka tā kā šie autoservisi izveidoti teritorijās, kur, atbilstoši pašvaldības redzējumam par teritorijas izmantošanas mērķi, šāda darbība nav atļauta, darbības veicēji nevar saņemt vides atļauju.

Savukārt Rīgā, Krustabaznīcas ielā 9A, VVD apturējis nolietotu automašīnu izjaukšanas un autoremonta darbnīcas darbību.

Iepriekš, veicot pārbaudi šajā teritorijā, tika konstatēts, ka tajā atrodas nolietotas automašīnas, kā arī automašīnu remontā/izjaukšanas procesā radušies atkritumi – nolietotas riepas, automašīnu vraki u.c., bet iekštelpās tiek veikts autoremonts. VVD informēja zemes īpašnieku par konstatētajām neatbilstībām.

Tā kā uzņēmums nebija vērsies VVD ar iesniegumu nepieciešamās vides atļaujas saņemšanai, kā arī uzraudzības pārbaudes laikā vides inspektori konstatēja, ka objektā turpinās automašīnu izjaukšana/remonts un būvei pieguļošajā teritorijā atrodas šīs darbības rezultātā radušies atkritumi, pieņemts lēmums par darbības apturēšanu.

Īpašniekam uzdots, apturot savu piesārņojošo darbību, ievērot vides aizsardzības prasības, nodot atkritumus atbilstošam atkritumu apsaimniekotājam, neradot vides piesārņojuma vai piegružojuma draudus.

VVD ir brīdinājis zemes īpašniekus, ja autoservisu darbība netiks pārtraukta, un dienests uzsāks izpildi piespiedu kārtā, par tās piespiedu līdzekli tiks izvēlēta piespiedu nauda, kuras naudas apmērs ir no 50 līdz 10 000 eiro un kuras konkrētu apmēru noteiks VVD izpildrīkojumā par piespiedu naudu.

Piespiedu naudu var uzlikt atkārtoti, katru reizi palielinot piespiedu naudas apmēru, līdz adresāts pārtrauc attiecīgo darbību.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Valsts vides dienests
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form