Vides dienests prasa kriminālprocesu par nelikumībām atkritumu apsaimniekošanā Ozolnieku novadā
Foto: F64

Valsts vides dienests (VVD) lūdzis policiju uzsākt kriminālprocesu par nelikumībām atkritumu apsaimniekošanā Ozolnieku novada "Stigmās", informēja VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Bukleviča.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņa skaidroja, ka VVD Jelgavas reģionālā vides pārvalde (RVP) vērsīsies Valsts policijā ar lūgumu uzsākt kriminālprocesu par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpumiem nekustamajā īpašumā "Stigmas".

Bukleviča uzsvēra, ka "Stigmās" neatbilstoši un ilgstoši glabātie bīstamie atkritumi tūlītējus draudus videi nerada, jo atrodas iekštelpās, kurās ir nodrošināts hermētisks grīdas segums. Turklāt pēc tikšanās ar Ozolnieku pašvaldības vadību šā gada 3.jūlijā ir veikti teritorijas norobežošanas darbi.

SIA "Metarex" ir ierosināts tiesiskās aizsardzības process un zvērinātas tiesu izpildītāja lēmumu ir apturēts VVD Jelgavas RVP izdotais rīkojums par piespiedu naudas piemērošanu, norādīja Bukleviča.

VVD joprojām nav izdevies noskaidrot SIA "Metarex" viedokli par situāciju un piedāvājumu tās risinājumam, tādēļ dienests secina, ka komersants izvairās no saziņas. Neraugoties uz to, VVD atkārtoti aicina SIA "Metarex" valdes locekli sniegt savu situācijas skaidrojumu.

Kā ziņots, Ozolnieku novada nelegālajā bīstamo atkritumu izgāztuvē tiek uzglabātas aptuveni 178 tonnas dažādu eļļu, to filtri un krāsvielas, sacīja Bukleviča.

VVD rīcībā esošā informācija liecina, ka īpašumā "Stigmas" pašlaik atrodas eļļas filtri, piesārņota augsne un akmeņi, dažādi šķīdinātāji, bīstamo vielu saturošas krāsas, tintes, saistvielas un sveķi, agroķīmiskie atkritumi, motoreļļas, pārnesumu eļļas, smēreļļas un citas vielas. Kopumā īpašumā pašlaik atrodas aptuveni 178 tonnas šo vielu.

Bukleviča skaidroja, ka uzņēmums SIA "Metarex", kas darbojas šajā teritorijā, VVD redzeslokā nonācis jau pirms 2016.gada 25.jūlija, kad uzņēmums saņēmis Jelgavas RVP rīkojumu par īpašuma sakārtošanu.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka šī gada 24.maijā tiesa lēma ierosināt SIA "Metarex" tiesiskās aizsardzības procesa lietu. Uzņēmumam līdz 24.jūlijam jāsagatavo un jāsaskaņo ar kreditoriem tiesiskās aizsardzības procesa pasākuma plāns. "Metarex" darbojas metāla konstrukciju un to sastāvdaļu, kā arī gofrētā papīra un kartona ražošanas jomā.

Ražotāja apgrozījums 2015.gadā bija 153 308 eiro, bet peļņa - 72 eiro.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Valsts vides dienests
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form