VISC vēršas policijā par noplūdušiem angļu valodas eksāmena uzdevumiem
Foto: LETA

Valsts Izglītības satura centrs vērsies Valsts policijā, lūdzot sākt izmeklēšanu saistībā ar noplūdušiem 12. klases angļu valodas centralizētā eksāmena uzdevumiem.

Portāla "rus.delfi.lv" rīcībā nonākušas fotogrāfijas, kurā redzama centralizētā angļu valodas eksāmena mutvārdu daļa. Portāls informē, ka eksāmena satura publicēšana notikusi pēc eksāmena sākšanās. Proti, par noplūdes faktu informācija saņemta 13. marta pulksten 10.

VISC sabiedrisko attiecību speciāliste Alise Bērziņa portālam "Delfi" apstiprināja, ka, apskatot saņemtos fotoattēlus, centrs secinājis, ka tajos ir redzami 2018./2019. mācību gada angļu valodas centralizētā eksāmena 13. marta mutvārdu daļas materiāli. Angļu valodas eksāmens notiek divas dienas.

Valsts izglītības satura centrs angļu valodas eksāmena materiālus polimēraploksnēs ar drošības uzlīmi, kurās savukārt bija ievietotas katrai dienai aizzīmogotās aploksnēs ar drošības uzlīmi mutvārdu daļai, nogādāja Izglītības pārvaldēs 12. martā pulksten 7. Savukārt izglītības iestādes vadītājam šie materiāli līdz 13. marta pulksten 8.30 bija jāglabā drošā seifā, norāda Bērziņa.

Sekojot valsts pārbaudes darbu norises darbību laikiem, pulksten 8.30 izglītības iestādes vadītājs, centralizētā eksāmena mutvārdu daļas intervētājs un centralizētā eksāmena mutvārdu daļas vērtētājs atver aploksni ar 13. marta eksāmena mutvārdu daļas materiāliem un iepazīstas ar tiem. No šī brīža katras izglītības iestādes vadītājs un pārējās divas personas ir pilnībā atbildīgas par materiāla drošību, uzsver VISC.

Tā kā saturs publicēts pēc eksāmena sākuma, tad attiecīgās izglītības iestādes vadītājam un mutvārdu daļas vērtētājam un intervētājam jāuzņemas pilna atbildība par eksāmena materiāla publiskošanu pirms laika. Par šo gadījumu VISC informējis Valsts policiju ar lūgumu sākt izmeklēšanu.

Valsts policijas preses pārstāve Gita Gžibovska portālam "Delfi" apstiprināja, ka Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldē saņemts VISC iesniegums un sākta resoriskā pārbaude. Pēc pārbaudes rezultātiem policija lems, vai ir pamats sākt kriminālprocesu.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Valsts izglītības satura centrs
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form