VVD konstatē no Lietuvas nelikumīgi ievestas 4200 tonnas atkritumu
Foto: Shutterstock

Valsts vides dienests (VVD) septembrī un oktobrī veicot pārbaudes vairākos nekustamos īpašumos Augšdaugavas un Preiļu novados, konstatēja prettiesisku liela daudzuma mēbeļu ražošanas atkritumu ievešanu Latvijā no Lietuvas, portālu "Delfi" informēja dienestā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

VVD nosūtījis pieprasījumu Lietuvas kompetentajai iestādei organizēt šo atkritumu atgriešanu uz to izcelsmes valsti – Lietuvu.

Kopumā Latvijā, neievērojot šādu atkritumu pārvadājumiem un uzglabāšanai izvirzītās prasības, ievestas vairāk kā 4200 tonnas mēbeļu ražošanas atkritumi – kokskaidu plātņu atlikumi, saplākšņu atlikumi, koksnes atgriezumi.

Atkritumi Latvijā ievesti, pārkāpjot starptautiski noteikto kārtību. Savukārt nekustamie īpašumi, kuros tie konstatēti, nav paredzēti šo atkritumu apsaimniekošanai, jo tie nav atbilstoši aprīkoti un nav saņemtas nepieciešamās vides atļaujas.

VVD, veicot pārkāpumu apstākļu noskaidrošanu, konstatējis, ka atkritumi nelikumīgi ievesti un uzglabāti četros dažādos īpašumos – divos Višķu pagastā un divos Rušonas pagastā.

VVD rīcībā esošā informācija liecina, ka atkritumi Latvijā visdrīzāk nelikumīgi ievesti no Lietuvas uzņēmuma UAB "Skroblų alėja", kas reģistrēts Kauņā. Savukārt nelikumīgos atkritumu sūtījumos un neatbilstošā atkritumu apsaimniekošanā iespējams iesaistīts Igaunijā reģistrēts uzņēmums "Pudži" un Lietuvā reģistrēts uzņēmums "Nikleda".

VVD sākotnējā analīze liecina, ka abu šo uzņēmumu valdes loceklis ir viena un tā pati Latvijas fiziska persona, bet nekustamie īpašumi, kur Latvijā nelikumīgi ievestie atkritumi uzglabāti, saistīti ar iepriekš minētās personas ģimeni.

VVD par konstatētajiem pārkāpumiem uzsācis astoņus administratīvo pārkāpumu procesus par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu un atkritumu pārrobežu pārvadājumiem noteikto prasību pārkāpšanu, kā arī darbību bez nepieciešamās vides atļaujas. VVD turpina darbu, lai noskaidrotu visas par šo pārkāpumu izdarīšanu atbildīgās personas.

Tā kā, veicot administratīvā pārkāpumu procesa lietas materiālu izvērtēšanu, VVD ieskatā, iespējams, saskatāmas noziedzīga nodarījuma pazīmes, VVD nosūtīja lietas materiālus izvērtēšanai Valsts policijai.

Papildus par konstatēto dienests informējis arī Valsts ieņēmumu dienestu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un Valsts Darba inspekciju.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Atkritumi Lietuva Valsts policija Valsts vides dienests
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form