Zolitūdes traģēdijas krimināllietā tiesa turpinās pratināt lieciniekus
Foto: DELFI

Trešdien Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesa turpinās pratināt lieciniekus tā dēvētajā Zolitūdes traģēdijas krimināllietā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Otrdien tiesas sēde atkārtoti tika atlikta, jo viena no lietā apsūdzētajām – uzņēmuma "Maxima Latvija" darba drošības speciāliste Inna Šuvajeva – nebija ieradusies uz sēdi ģimenes apstākļu dēļ. Tādu pašu iemeslu dēļ lieta netika skatīta arī pagājušajā nedēļā.

Valsts apsūdzības uzturētāji pauda viedokli, ka bez apsūdzētās Šuvajevas klātbūtnes lietu nevar turpināt skatīt. Savukārt cietušo pārstāvis – advokāts Aldis Gobzems – komentēja, ka varbūt tiesai vajadzētu tomēr lemt par lietas skatīšanu bez apsūdzētās Šuvajevas, jo viņas minētie apstākļi varētu atkāroties arī turpmāk.

Šuvajevas aizstāve – zvērināta advokāta Jeļena Kvjatkovska – tiesā skaidroja, ka Šuvajeva atradusi veidu, kā, neskatoties uz problemātiskajiem apstākļiem ģimenē, uz tiesas sēdi varētu ierasties trešdien.

Uzklausījusi lietas dalībniekus, tiesa lēma krimināllietu bez apsūdzētās Šuvajevas otrdien neskatīt un atlikt līdz trešdienas pulksten 10.

Kā vēstīts, tiesa krimināllietu pēc būtības sāka skatīt martā. Lietā apsūdzēts sabrukušā lielveikala "Maxima" būvkonstrukciju autoruzraugs Ivars Sergets, būvekspertīzes veicējs Andris Gulbis, būvprojekta vadītājs Andris Kalinka, uzņēmuma "Re&Re" būvdarbu vadītājs attiecīgajā periodā Staņislavs Kumpiņš, Mārtiņš Draudiņš, kurš bija atbildīgais būvuzraugs projekta pirmajai kārtai, Rīgas pilsētas būvinspekcijas priekšnieka vietnieks Jānis Balodis, Juridiskās nodaļasBūvniecības uzraudzības nodaļas eksperte Marika Treija, būvinspekcijas priekšnieka vietniece Aija Meļņikova un "Maxima Latvija" darba aizsardzības speciāliste Inna Šuvajeva.

Apsūdzības uzrādītas par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, nonāvēšanu aiz neuzmanības, valsts amatpersonas bezdarbību un darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu. Neviens no apsūdzētajiem savu vainu neatzīst.

Tāpat tiesa lēmusi par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu arhitektu firmai "Kubs", "Re&Re", "CM Consulting" un "Maxima Latvija".

Apsūdzību uztur Agris Skradailis, Kaspars Cakuls un Jekaterina Kušakova. Lietā ir 144 liecinieki, tāpat piesaistīti desmit eksperti. Lietas materiāli apkopoti 80 sējumos.

2013. gada 21. novembrī Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam "Maxima", dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus. Būveksperti secinājuši, ka traģēdija notika, jo bija nepareizi aprēķinātas jumta konstrukciju slodzes, tādēļ tas iegruva.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Andris Gulbis Andris Kalinka Ivars Sergets Maxima Zolitūdes traģēdija Zolitūdes traģēdijas krimināllieta
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form