SADARBĪBĀ AR LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDUFoto: Kadrs no video

Kalpo ilgi: Laimas Kacenas uzticamais 25 gadus vecais automobilis


Aktrise un kostīmu māksliniece Madara Botmane dzīvesstila pieredzes apmaiņas projekta "Es daru tā!" ietvaros ciemojas pie Laimas Kacenas, kuras īpašā lieta ir lietu labošana, no kurām visizteiktāk tas attiecināms uz viņas veco automobili.

Laima strādā mediju nozarē un viņas ikdiena ir diezgan dinamiska, un lai nokļūtu visur, kur nepieciešams, viņa iet gan kājām, gan arī brauc ar auto. Laimai arīdzan ļoti patīk doties dabā un piedalīties laivu braucienos. Viņai šķiet, ka ir dabai draudzīgs cilvēks, taču nav pārliecināta, ka tā tas ir vienmēr.

Laima brauc ar 25 gadus vecu auto, no kuriem 14 tas ir viņas ģimenes īpašumā: "Protams, ka par viņu ir jārūpējas, daudz kas ir jāremontē, bet foršā lieta ir tāda, ka ļoti daudzos gadījumos tu viņu vari saremontēt arī pats, palienot apakšā ar skrūvgriezi." To gan nedara Laima pati, bet viņas tētis.

"Pa šo laiku – 25 gadiem –, citi cilvēki jau būtu nopirkuši piecas mašīnas, kamēr mēs braucam ar vienu. Un lai katru mašīnu saražotu, aiziet nenormāls apjoms ar resursiem. Un tas, manuprāt, šobrīd ir kaut kas, uz ko mēs kā sabiedrība tiecamies, lai mēs taupītu un lieki netērētu," skaidro Laima. 

Izrādās, ka Laimas ģimenē ir trīs šāda līdzīga vecuma automobiļi, un vēl viens pat vecāks braucamrīks – tas šogad svinēs 30 gadu jubileju. 

Iepazīstieties ar video stāstu varoņu noderīgajiem ieteikumiem! Tie noteikti noderēs arī jums, lai draudzīgi sadzīvotu ar apkārtējo vidi.

Lasi vēl

Projekta "ES DARU TĀ!" veidotāji:

Projekta komanda:
Scenāriju autori – Sandijs Semjonovs, Gundars Rēders, Madara Botmane, Kristīne Pleša, režisors – Dainis Kļava, mākslinieks – Kristaps Epners, animācijas - Kristaps Neimanis, vides eksperts – Jānis Brizga, izpildproducente – Laima Kacena, producenti – Uldis Cekulis, Kristīne Pleša
Sabiedriskās attiecības un digitālā komunikācija – Baltic Communication Partners

DELFI komanda:
Redaktores – Kristīne Melne un Sabīne Košeļeva, dizains – Oskars Dreģis, izstrāde – Kārlis Simanovičs, projektu vadītāja – Anta Akantjeva-Ummere

Projekts "ES DARU TĀ!" sagatavots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.