12. klašu skolēni kārtos pēdējo izvēles eksāmenu
Foto: Shutterstock

Pirmdien 12. klašu skolēni kārtos pēdējo izvēles eksāmenu – informātikā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Informātikas eksāmens turpināsies arī rīt, 7. jūlijā.

Covid-19 krīzes dēļ šogad ir atcelti valsts pārbaudījumi 9. klašu skolēniem, izņemot mazākumtautību izglītības programmā, kur bija iespēja brīvprātīgi kārtot valsts valodas eksāmenu, iegūstot valodas prasmes apliecību.

Savukārt 12. klasēm un profesionālo skolu audzēkņiem eksāmenu skaits tika samazināts. Pamatojums pārbaudījumu skaita un apjoma samazināšanai ir epidemioloģiskā situācija valstī, par prioritāti izvirzot sabiedrības veselības apsvērumus. 12. klašu skolēni eksāmenus varēs kārtot arī papildtermiņā, ja objektīvu apstākļu dēļ skolēns nevar ierasties uz eksāmenu.

Centralizētos eksāmenus Latvijā šogad kārtoja nedaudz vairāk nekā 15 000 12. klases skolēnu un gandrīz 2000 9.klašu skolēnu bija izvēlējušies kārtot latviešu valodas eksāmenu. 12. klases centralizēto eksāmenu matemātikā šogad kārtoja 15 551 skolēns, angļu valodā – 13 534 skolēni, latviešu valodā – 15 368 skolēni. Vēstures eksāmenu kārtot pieteicās 4787, krievu valodas eksāmenu – 2081, bioloģijas eksāmenu -1320, fizikas eksāmenu – 1021, bet citus izvēles eksāmenus kārtot pieteikušies mazāk skolēnu.

Sadarbībā ar Veselības ministriju ir sagatavoti ieteikumi 9. un 12. klašu izglītojamo un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu pirmseksāmenu klātienes konsultāciju un valsts pārbaudījumu organizēšanai un norisei ārkārtējās situācijas laikā, kuru pamatā ir regulējums distancēšanās, higiēnas, individuālo aizsardzības līdzekļu un pašizolācijas ievērošanai, ja skolēns ir atgriezies no ārvalstīm.

Līdzās tam, ka skolās būs nodrošināti individuālās aizsardzības līdzekļi, atbilstošs telpu plānojums, lai netiktu pārsniegts personu skaits (25), kā arī noteikts eksāmenu ilgums (trīs stundas), jāatceras, ka uz eksāmenu nedrīkstēs doties, ja ir elpceļu infekcijas pazīmes.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form