Aigars Kalvītis iepazīstinājis ASV Valsts kases sekretāra vietnieku ar paveikto cīņā ar naudas atmazgāšanu
Foto: AFI

Otrdien, 31.maijā Ministru prezidents Aigars Kalvītis tikās ar ASV Valsts kases sekretāra vietnieku Stjuartu Leviju (Stuart Levey), kurš ieradies Latvijā darba vizītē, portālu "Delfi" informēja Valsts kanceleja.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Ministru prezidents pauda gandarījumu par tik augsta līmeņa ASV valsts amatpersonas vizīti Latvijā, kas sekmēs Latvijas un ASV valstu un atbildīgo valsts institūciju sadarbību finanšu noziegumu apkarošanā.

Aigars Kalvītis iepazīstināja viesi ar Latvijas paveikto cīņā ar nelegāli iegūtu līdzekļu legalizāciju, Ministru prezidenta vadībā izveidoto speciālo padomi cīņai ar finanšu noziegumiem un tās darba rezultātā izstrādātajiem grozījumu priekšlikumiem virknē Latvijas likumu, kurus pieņēma Saeima, lai stiprinātu atbildību par naudas atmazgāšanu, kā arī par valdības centieniem uzlabot tiesībsargājošo finanšu institūciju darbību šo likumu īstenošanā.

ASV Valsts kases sekretāra vietnieks pateicās un ļoti atzinīgi novērtēja Ministru prezidenta aktīvo rīcību cīņā ar noziedzību banku sektorā un pauda pārliecību, ka tas ir būtisks solis Latvijas banku reputācijas un uzticamības veicināšanai pasaulē. Tiesiski sakārtota un droša vide, atbildīgo uzraudzības institūciju efektīva un enerģiska darbība noziegumu apkarošanā finanšu sektorā un ekonomikā ir nosacījums Latvijas sekmīgai ekonomiskai attīstībai. ASV puse ir gatava sniegt Latvijai atbalstu darbinieku apmācībā un ASV pieredzes apgūšanā šajā jomā.

Ministru prezidents pateicās par piedāvāto palīdzību finanšu noziegumu apkarošanā un apliecināja Latvijas valdības un atbildīgo institūciju vēlmi sadarboties ar ASV institūcijām.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form