close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Par līdzvērtīgu pagājušajam, 1998.gadam, 1999.gadu uzskata 42,6% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju.

25,4% iedzīvotāju domā, ka šis gads viņiem personīgi tomēr bijis sliktāks nekā iepriekšējais, bet mazliet vairāk - 27,7% to atzīst par labāku. Tikai 4,3% aptaujāto konkrēta viedokļa nav bijis.

Visoptimistiskākie ir jaunieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem - labāks nekā pērnais 1999.gads bijis 43,3% šīs grupas respondentu. Sliktāks šis gads bijis tikai 15,2% jauniešu.

Vispesimistiskākie ir iedzīvotāji, kas vecāki par 55 gadiem, - tikai 13,1% uzskata, ka šis gads viņiem personīgi bijis labāks, bet par sliktāku to atzīst 31,9% gados vecāko aptaujāto.

Pētījums liecina, ka kopumā ņemot šis gads labāks bijis rīdziniekiem - 34,9% uzskata, ka 1998.gads biņiem personīgi bijis labāks par iepriekšējo. Vissliktākais aizejošais gads bijis Zemgales iedzīvotājiem - tikai 14,9% uzskata, ka šis gads bijis labāks par pērno, bet 29,8% atzīst, ka sliktāks.

Labāks par iepriekšējo šis gads lielākoties bijis arī turīgākajiem Latvijas iedzīvotājiem, kuru ienākumu līmenis ir vairāk par 127 latiem uz vienu ģimenes locekli. Optimistiski noskaņoti ir vairāk nekā puse - 50,6% šīs respondentu grupas aptaujāto.

17,9% to Latvijas iedzīvotāju, kuru ienākumi ir līdz 42 latiem uz vienu ģimenes locekli, šis gads kopumā bijis labāks nekā iepriekšējais, bet 34,5% - sliktāks.

Aptauja veikta pēs stratificētās nejaušības izlases principa. Tika aptaujāti 1000 Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 75 gadiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form