Akadēmiskā bibliotēka gatava darboties kā LU institūcija (precizēta)
Foto: F64

Lemjot par turpmākajiem Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas attīstības scenārijiem, bibliotēkas padome izšķīrusies par labu tās iekļaušanai Latvijas Universitātes (LU) sastāvā, saglabājot atsevišķas institūcijas statusu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā aģentūrai LETA norādīja Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas direktore Venta Kocere, bibliotēka gatava sadarboties ar LU, jo saskata iespējas īstenot kopīgus projektus, kā arī universitāte varētu palīdzēt ar bibliotēkas ēkas apsaimniekošanu Lielvārdes ielā, tur izvietojot LU Bibliotēkas fondus.

Tomēr bibliotēkas iekļaušanai LU sastāvā Akadēmiskās bibliotēkas vadība izvirzījusi savus nosacījumus, proti, bibliotēka vēlās palikt pašreizējās ēkās, kā arī saglabāt Latvijas Akadēmisko bibliotēku kā vienotu bibliotēku, kurā apvienots "Bibliotheca Rigensis" un Misiņa bibliotēkas krājums, kā arī Rokrakstu un reto grāmatu nodaļa.

Būtu jānodrošina arī Misiņa bibliotēkas vēsturiskā nosaukuma saglabāšana, krājuma - letonikas avotu - komplektēšanas pamatprincipu ievērošana, krājuma nedalāmība un neiepludināšana citas bibliotēkas krājumā.

Lai arī LU pārstāvji sarunu līmenī akceptējuši šādu variantu, galīgais vārds tomēr piederēs LU Senātam, kura sēde paredzēta 29.jūnijā.

Savu attieksmi pret to nav paudusi arī Izglītības un zinātnes ministrija, lai gan izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe (ZZS) pagājušonedēļ atzina, ka šobrīd optimāls risinājums Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas tālākā darbībā būtu tās apvienošana ar kādu no Latvijas augstskolu bibliotēkām, iespējams, LU bibliotēku.

Kā LETA jau ziņoja, 24.aprīlī valdības ārkārtas sēdē izglītības un zinātnes ministre Koķe paziņoja, ka Latvijas Akadēmisko bibliotēku plānots nodot Kultūras ministrijai (KM), vienlaikus mainot tās statusu no valsts aģentūras uz iestādi, kas sabiedrībā izsauca plašas diskusijas.

Pēc tam izglītības un zinātnes ministres padomniece komunikāciju jautājumos Agnese Korbe uzsvēra, ka bibliotēkas nodošana KM ir tikai viens no iespējamiem variantiem un varētu tikt izskatīta arī daļēja tās krājumu nodošana Latvijas augstskolām, tomēr konkrēti lēmumi tiks pieņemti tikai pēc minēto priekšlikumu saņemšanas.

Aptuveni nedēļu vēlāk tika ziņots, ka fiziskas pārmaiņas bibliotēku līdz gada beigām neskars, tomēr ir pilnīgi skaidrs, ka plānoto finansējuma samazinājumu kontekstā Akadēmiskās bibliotēkas darbību līdzšinējā gultnē nav iespējams turpināt un bibliotēkas darbības tālāka attīstīšana ir neiespējama.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form